Україна легалізує криптовалюти

Верховна Рада України прийняла законопроект "Про віртуальні активи". Цей закон введе в правове поле всіх власників криптовалют, а також надасть компаніям, що працюють з віртуальними активами, можливість офіційно працювати в Україні.

1231447290958.005.jpg

Як підрахувала аналітична компанія Chainalysis, Україна знаходиться на 4-му місці в рейтингу використання криптоактивів. Раніше в Комітеті ВР з питань антикорупційної політики повідомили, що обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами становить близько 150-200 млн доларів в день, а капіталізація віртуальних активів - понад 2 млрд доларів.

Прийнятий закон визначає поняття і правовий статус віртуального активу, а також питання прав власності та здійснення операцій з такими активами в Україні.

У законопроекті зазначено, що «віртуальні активи є нематеріальним благом, особливості обігу якого визначаються Цивільним кодексом України та цим законом». Вони можуть бути незабезпеченими або забезпеченими.

Завдяки законодавчому регулюванню цього ринку, українці зможуть легально купувати, продавати або обмінювати віртуальні активи, а також отримають право на їх судовий захист.

Однак, крім цього, тепер всім необхідно обов'язково декларувати своє володіння кріптовалютними активами і платити податки від зростання цін на них. Раніше це було добровільним рішенням.

Тому, незважаючи на те, що міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров стверджує, що у вітчизняних кріптокомпаній будуть максимально прозорі умови взаємовідносин з державою і вигідне оподаткування, на даний момент незрозуміло, чи захочуть українці вступати в ці взаємини.

Це буде видно після того, як депутати приймуть ще один закон - про зміни до Податкового кодексу «щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами».

Також, з початком дії нового закону, очікується поява цілого ринку посередницьких послуг для зберігання, обміну та здійснення оплати криптоактивами. Це значно розширить можливості їх практичного використання і приверне нових користувачів.

Регулятором ринку віртуальних активів буде Міністерство цифрової трансформації, і, в окремих випадках, НБУ і Національна комісія з цінних паперів. Також законопроект передбачає створення нового регулятора - Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА).

Фінансовий моніторинг ринку віртуальних активів буде відбуватися відповідно до рекомендацій FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).

Закон вступить в силу після підписання президентом України.

При цьому варто відзначити, що законопроект - рамковий. Тобто конкретні приклади та сценарії дій з віртуальними активами в ньому не прописані - проект їх тільки визначає і дозволяє. А практичне застосування буде прописано додатково в підзаконних актах.

Один з авторів закону, депутат від партії «Слуга народу» Олексій Жмеренецкій вважає, що він почне працювати не раніше ніж через рік, і це при оптимістичному сценарії.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment
Ecency