Черепичні дахи Закарпаття

черепичні дахи 1.JPG

Привіт, друзі! Нещодавно я з дружиною та дітьми в числі численних друзів, знайомих та нових для мене людей провів чудовий дводенний відпочинок на Закарпатті. Добиралися ми туди автобусом, то ж зупинялися дорогою лише біля заправок, для того, щоб відвідати туалет та купити щось перекусити. А так іноді хотілося вийти з автобуса десь на перевалі, щоб сфотографувати неймовірні гірські краєвиди. Чи пофотографувати неймовірні старі черепичні дахи, від яких я просто в захваті.

На щастя, в мене є купа старих фотографій подібних дахів, також зроблених на Закарпатті, три роки тому, коли ми з дружиною (тоді лише у двох 😌) теж відпочивали у цій сонячній місцині (до речі, я переконався, що за горами справді зовсім інший клімат, там набагато тепліше, бо неподалік від Львова день перед тим у вечері було доволі прохолодно, то ж ми очікували, що в горах буде ще холодніше, але ні, вечори там дуже теплі і нагадують вечори на морі), то ж мені є чим проілюструвати свій пост.

черепичні дахи 2.JPG

черепичні дахи 3.JPG

черепичні дахи 4.JPG

Три роки тому ми з дружиною не так комфортно добиралися до місця відпочинку, як цими вихідними - ми їхали поїздом до Воловця, райцентру на Закарпатті (можливо вже ні, бо я не знаю, чи зберегло місто цей статус після нещодавньої адміністративної реформи та утворення громад), потім їхали маршруткою, а тоді ми тьопали 4 км пішки до готелю, то ж мали можливість вдосталь пороздивлятися та пофотографувати місцеві будинки, більшість з яких була вкрита черепицею, подекуди дуже старою та знищеною, але на деяких будинках черепиці виглядала як нова та дивилася дуже круто (потім ми той самий маршрут подолали ще й на велосипедах до водоспаду Шипіт і назад, то ж могли зупинятися та робити фото). Звісно, траплялися і дахи вкриті шифером, і всюдисущою металочерепицею, але це на більш сучасних будівлях. А старі хати - це майже повсюдна класична глиняна черепиця. Навіть колись це був доволі дорогий матеріал, на відміну від звичайної дерев'яної дранки, бо потребував та й потребує підсиленої конструкції в побудові несучої системи даху. Але це дуже довговічний матеріал і виглядає круто. Хоча багато-хто з тих, хто замовив собі глиняну черепиці в нас час, скаржиться, що вона швидко зеленіє і потребує чистки. Можливо на новому будинку вкрита мохом черепиця і дивиться не дуже, але на старих будинках вона виглядає шикарно, зразу відчувається дух часу.

черепичні дахи 5.JPG

черепичні дахи 6.JPG

черепичні дахи 7.JPG

На Львівщині, звісно, мені також траплялися черепичні дахи, але в не такій кількості. А на Закарпатті їх дуже багато, то ж коли хочете відчути дух часу, завітайте туди, не пошкодуєте!

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
8 Comments
Ecency