Світ палає від спеки

pexels-jeandaniel-francoeur-3150126.jpg

Що ж це коїться, людоньки? Наприкінці червня країни Північної Півкулі з помірним кліматом охопила страшна спека. В Європі температура повітря в тіні доходила майже до 40 градусів, кілька днів поспіль тримаючись вище +35 С. Але найбільше мене вразило не це, а те ситуація в Канаді.

За повідомленнями ЗМІ, температура повітря в країні, значна частини території якої знаходиться Північним полярним колом, місцями доходила майже до +50С. Через цю аномальну спеку загинуло чимало людей, особливо літніх. І вони переважно знаходилися у своїх будинках. Але в Канаді рідко будинки обладнують кондиціонерами, бо там не звикли до такої спеки. То ж півсотні градусів спеки чимало стареньких не витримало. І коли до них приїжджали діти відвідувати, то знаходили батьків мертвими. Жах! А ще через спеку там повністю згоріло одне селище...

У нас в Україні також кілька днів було +35 С і в поєднанні з підвищеною вологістю їх було дуже важко, слава Богу, що стало прохолодніше. Хоча ці стрибки температури і вологості, а ще стрімкі буревії не лише псують майно, а й погано відбиваються на нашому здоров'ї. Просто метеочутливі люди відчувають це одразу, а інші можуть думати, що з ними все в порядку, але ж це підвищене навантаження на серце та серцево-судинну систему загалом.

pexels-andrea-piacquadio-3755828.jpg

Ну і масла у вогонь підливають вчені, які кажуть, що якщо розвинуті країни знизять шкідливі викиди в атмосферу до нуля, то до кінця поточного століття середня температура по планеті зросте ще на 1,5 градуси і це критична межа для наших організмів. А коли викиди продовжуватимуть виробляти з такими ж темпами, як зараз, то середня температура зросте на цілих 3 градуси і людям доведеться думати вже не про комфортне існування, а про виживання. Переживши пекельний минулий тиждень в це віриться більше, ніж тоді, коли ти читаєш про глобальне потепління взимку.

pexels-julia-volk-5273095.jpg

То ж будемо сподіватися, що уряди домовляться про зменшення викидів парникових газів в атмосферу і що це допоможе нам, бо ж варіант глобальної зміни клімату внаслідок неатропогенних причин також не можна виключати.


Photo 1 by Jean-Daniel Francoeur from Pexels

Photo 2 by Andrea Piacquadio from Pexels

Photo 3 by Julia Volk from Pexels

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Ecency