Сорти криптовалют. Діаманти, та зовсім не вони.

З січня 2020 року я почав дуже близько мати справу з різними криптовалютами. Така специфіка діяльності. Саме з цим пов'язано виникнення специфічного відношення до криптовалют. Досвід та уважність народжують скептицизм.
Тут хочу зазначити, що цей пост - моя особиста думка. А як відомо, "існує моя думка і якась інша - неправильна думка".

IMG_20200905_164611-01.jpeg

Не всі криптовалюти є справді криптовалютами. А ще, болюча правда в тому, що більшість з цих проектів, насправді, класичні шіттокени. Виникненню таких токенів дав старт найбільший з них, це Ефіріум.

IMG_20201025_161211-01.jpeg

Ефіріум - шлях в нікуди.

Поясню як це сталося. Спочатку був тільки Біткоїн. Це той самий ідеал, який заклав основи для появи індустрії. І він й досі є тим ідеалом. І буде завжди.
Багато хто зараз каже, що це не так. Але вони багато чого не розуміють. Біткоїн це не гроші. Це фінансовий інструмент для збереження капіталу. Для передачі великих об'ємів цінностей. Біткоїн це міра відліку для інших криптовалют. Про це буде окремий пост.

IMG_20210520_145545-01.jpeg

Гарні криптовалюти створюють гарну погоду.

Далі почали з'являтися інші подібні проекти. Лайткоїн, Даш, Догкоїн. Вони всі мали свої особливості. І хороші і погані. Але мали дещо спільне. Вони усі були криптовалютами. Вони всі не мали премайнінгу. Вони всі мали свій НЕЗАЛЕЖНИЙ блокчейн. Вони не мали за мету зробити Памп і Дамп на біржі. Автори цих криптовалют не робили їх для того щоб купити собі купівлі Ламборджині.
Ці проекти працюють і зараз. Лайткоїн та Даш я використовував для обміну криптовалют на Євро та Гривні. З цим все нормально.

А далі починається треш. З'являється Ефіріум. Ок, добре. Це була точка де почала бути криптовалюта і її муляжі.
Спочатку Ефіріум мав нормальний майнінг. Все було наче й не погано. Ну, якщо не дивитися, що у першому блоці було роздано стільки Ефіру, скільки не було намайнено від початку аж до 2021 року.
А потім настала перша ЗРАДА )). Автор цього дива вирішив створити перший тупо-смарт-контракт. Але не фартануло. Щось пішло не так. Хакер з цього "розумного контракту" потягнув немало грошей. Інвестори у Кефіріум почали виділяти криваві соплі з усіх дірок. Але ж Віталік молодець, він має чарівну кнопку. Просто взяв та й повернув "блокчейн Ефіріума" трішки назад. Стало два Ефіріума, але це нічого. Віталька може й не таке.
На жаль може.... Бачимо, що у 2021 він взагалі прибрав майнінг.
З того моменту я зрозумів що світ розколовся на криптовалюту та усяке лайно.

IMG_20161113_103505040-01.jpeg

Депресія з вами завжди, якщо у вас є Ефіріум.

А ще існують так звані ригачки. Це усякі паразитні токени які живуть на чужому блокчейні. Наприклад, токени стандарту ERC-20. Вони працюють у блокчейні Ефіріума. (Умовно будемо цю кашу називати блокчейном). Ці ригачки створені за пару годин. Без ідеї та майбутнього. Для мене вони корисні. Більше варіантів для торгівлі на біржі. Але ніколи я їх не купляв, як інвестицію. Ніколи не використовував. Це небезпечні токени, які відтягують гроші від нормальних проектів.
Саме тому я дуже задоволений, коли читаю що з чергового ДеФі хакер забрав декілька мільйонів.

Едине виправдання існуванню ригачки це експеримент. Наприклад, люди роблять корисний проект і для початку, для дослідження, можуть запустити його як паразита. А потім, в залежності від результату, запустити нормальний блокчейн.

Лайна у цій індустрії значно більше, ніж хороших проектів. Я для себе виділив такі діаманти BITCOIN, LIGHTCOIN, DASH. Можливо DOGECOIN. Можливо HIVE.
З останнім не все так однозначно. Блокчейн не на PoS. Необмежена інфляція. Але хороша ідея та велика база користувачів. Потенціал у Хайва існує. У попередньому пості я писав, як можливо створити з Хайва цукерочку.

Будьте обережні з тим, чому довіряете. У що вкладаєте гроші та сили. Тримайтеся подалі від лайна. Мийте руки після туалету.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
4 Comments
Ecency