Чому Євро краще за Доллар.

На мою думку зараз існує тільки дві справжніх валюти це Євро та Доллар. Ще Біткоїн, але йому ще до цього треба рости та розвиватися. Думаю, його час ще прийде. Кожен день співпрацюю з криптовалютами, і бачу наскільки швидко цей сегмент розвивається. Але це тема окремого поста. Тут говоримо тільки про стару добру класику. Святий Доллар та Багатогранний Євро.

IMG_20210630_175235-01.jpeg

Існує у світі багато валют, але справжні тільки ці дві. Абсолютно всі інші валюти прив'язані до Євро та Доллару. Насправді, коли ви купуєте товар за гривні, ви купуєте його за Долари чи Євро. Це твердження справедливо і до росіянських углей і до фунтів англійських і до африканських ракушок. Все міряеться у доларах та єврах.

IMG_20210622_160407-01.jpeg

Замок Червоний Камінь. Словакія. EU.

Інші валюти існують в основному через єдину причину. Страх керівництва держав перед тим що їх економіка слабка. Наприклад Україна прагне до Євросоюзу. Це почесне, правильне і нездійсненне бажання. Ок, але чому для початку Україна не прийме Євро як законні гроші. Причина дуже проста. Україна не зможе надрукувати Євро. А Гривні зможе у будь якій кількості. Тобто коли не буде вистачати гривні на виплату вчителям та пенсіонерам, то надрукують пару трильйонів. Ну, а що. 20 смерек у Карпатах і пару відер фарби знайдеться. Ось і готові соціальні виплати на захищені частини бюджетних виплат. І ця історія не тільки про Україну, а й про усі країни де не працюють долари та еври. Ну може існують деякі виключення, наприклад Швейцарія. Там специфічна ситуація, як і сама країна.

IMG_20210630_185511-01.jpeg

Комарно. Місто на кордоні з Угорщиною. Словакія. EU.

Ми вже живемо у Євросоюзі майже три роки. До Євриків звикали пару місяців. Спочатку постійно переводили Євро в Гривні. Дивувалися. Щось було дешево, щось було дорого. Зараз вже це природно і зручно для нас. Інфляцію у Євросоюзі існує офіційно. До 2% на рік. Але у житті цього не помітно. На продуктах точно не помітно. Ціни звісно замінюються. Як ростуть так і падають. Ціни на нерухомість виросли за два роки "короно-кризи" помітно. Коли був сильний карантин то падали ціни на паливо. Дізель був 1.3€ став 0.99€. Ну а зараз знову 1.28€. Таке життя з єврами.

Я вважаю, що Євро це найкращі гроші на планеті. Доллар теж крутий, але має недоліки.
Евро використовують 340 000 000 людей. Це я кажу про людей які у своїх державах використовують Евро для купівлі у магазинах.
На випуск Євро мають вплив багато країн. Тобто вирогідність нерозумної монетарної політики не висока. Так само багато економік де використовується Євро це перевага. Десь криза, десь все супер. В середньому значенні буде Євро стабільна.

IMG_20210630_175320-01.jpeg

Римська оборонна база. Комарно. Словакія. EU.

А ще дизайн. Це ж шедевр. Кожна банкнота представляє різні типи архітектурного дизайну Європи. Завжди не подобалося коли на купюрах зображають людей. Ну не люблю я Шевченко. Ну для мене він не геній. Його портрети я б замінив на Леся Подерв'янського ну чи на Кузьму. Для мене ці особистості більш значущі ніж супер депресивний дядько з минулого.

Бажаю вам Евриків по-більше і в кишенях і на рахунках.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment