We Need Help(Yardıma İhtiyacımız Var)

ev.jpeg
Hello;
Now again, I will tell you about a family, the woman rearing house comes out, but because it came out early, the state has lost its civil service right.
ev2.jpeg
Woman rearing gets married when she leaves her home and her marriage ends unfortunately and she just takes her children and comes to Bucak and settles in the house you have seen.
ev3.jpeg
He cannot work very hard and cannot even stand. They have three children, they are in very bad condition and need help. I personally went and saw it, and we took them to the aid package today.
mutfak.jpeg
We have helped from scratch like this before, can you help? You can give whatever you have in your home, we need everything about the house.
çocuklar.jpeg
Please support the family for 3 beautiful puppies for God's sake. We need carpets, white goods, clothes for children, kitchenware and so on.ev.jpeg
Merhabalar;
Şimdi yine size bir aileden bahsedeceğim, kadın yetiştirme yurdundan çıkıyor fakat erken çıktığı için devletin memuriyet hakkını kaybetmiş.
ev2.jpeg
Çıkınca evleniyor ve evliliği maalesef bitiyor ve sadece çocuklarını alıp Bucak'a geliyor ve görmüş olduğunuz eve yerleşiyor.
ev3.jpeg
Çok ağır işlerde çalışamaz ayakta zor duruyor. 3 çocuğu var inanılmaz derece de mağdurlar ve bizzat kendim gidip gördüm. Bugün yardım kolisi de götürdük.
mutfak.jpeg
Daha önce böyle sıfırdan çok yardım ettik, sizde yardımcı olabilir misiniz? Evinizde fazlalık ne varsa verebilirsiniz, ev konusunda her şeye ihtiyacımız var. Mesela ben bugün mutfak perdelerimi çıkartıp vereceğim.
çocuklar.jpeg
Lütfen Allah rızası için 3 güzel yavru için aileye destek olalım. Halı, beyaz eşya, çocuklara kıyafet, mutfak eşyası ve bunun gibi şeylere ihtiyacımız var.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments