Bitvy s roboty

Už o tom šla řeč tady na Hive i na našem Discordu. Bot má proti živému hráči ve Splinterlands nevýhodu. Svou taktiku na něj těžko adaptuje. Jede podle zadaných parametrů. Díky tomu se sice dokáže udržet na slušné pozici, ale člověk by to dotáhl dál. Posledních pár dní se potýkám s roboty, kteří jedou ve velkém Bortuse s -1 magickým útokem a zlatými kartami. Pěkně nebezpečná partička. Chvíli jsem si myslel, že si s ní se svými kartami neporadím. Ale je to snazší, než by se mohlo zdát.

image.png

Podívejte se na tuhle bitvu, je víceméně modelová. Bortus typicky hraje se zlatou kartou Sea Monster, což je zabiják, který se sám léčí. A pomáhá mu Crustacean King, který na vyšších úrovních navíc dostává střelecký útok. Dalšími typickými kartami jsou Pirate Captain a Water Elemental, často také na vyšší úrovni, nebo rovnou zlaté. V téhle bitvě mají všechny karty stejné HP kvůli změněným pravidlům, ale na tom až tak nesejde.

Death Splintery jsem nikdy neměl rád a neumím s nimi hrát, proto jsem je vyzkoušel až jako poslední možnost. Když proti vám stojí Bortus se zlatými kartami v mana capu do řekněme 25, je dobré sáhnout po -1 melee attack summonerovi. S vyšším mana capem volím raději -1 range attack, ale v důsledku to není až takový rozdíl.

Rozdíl dělají hlavně dvě karty. Undead Archer, který umí „zastavit“ léčení. Ze Sea Monster se tak po prvním až druhém útoku stane obyčejný pomalý tank, který nemá žádnou speciální schopnost a je moc pomalý, než aby uhýbal. A to i v případě, že jde o zlatou kartu. To Harklaw je zajímavý tank, bereme-li v potaz, že Bortus v tomhle typu her prakticky nepoužívá magické karty.

Death splinter má kromě toho celou řadu snipe jednotek, které postupně likvidují soupeřovy střelce. Některé karty mají Life Leach, a tak se umí samy léčit tím, že ubírají životy ostatním. To je docela dobrý způsob, jak utankovat potenciální snipery (v principu jen Pirate Captain).

Ve výsledku si tahle strategie poradí prakticky s každým nadupaným botem, který hraje Bortuse. Tedy když neudělám nějakou hloupou chybu nebo když hra nemá nějaká hodně speciální pravidla.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
11 Comments