Sunset in Amasra-Amasra'da Gün Batımı

ss6.jpg

Hello everyone.
Today, I will share with you sunset photos from a weekend trip to Amasra, a town in Turkey's Bartın province, loved by local and foreign tourists.

   Herkese merhaba.
   Bugün sizlerle eşimle birlikte Türkiye'nin Bartın ilinde bulunan, yerli ve yabancı turistler tarafından çok sevilen Amasra ilçesine haftasonu yaptığımız günübirlik bir seyahatten gün batımı fotoğrafları paylaşacağım.

ss3.jpg

After traveling and having fun all day together, having a great time and collecting new memories, we would sit on a bench in the last hours of our trip, saddened by the fact that many things from that day would come to an end, but with the happiness of that beautiful day. Of course, it was impossible for us to remain indifferent to the setting sun, right in front of us, among the seagulls, which seemed as if we could touch it if we lay down.

I hope you enjoy this sunset as much as we do.

   Tüm gün birlikte gezip eğlenerek, çok güzel vakit geçirdikten ve yeni anılar topladıktan sonra seyahatimizin son saatlerinde o günkü bir çok şeyin sona erecek olmasının verdiği hüzünle, ancak o güzel günün mutluluğuyla bir bankta otururduk. Tabii uzansak dokunabilecekmişiz gibi görünen, martıların arasında, tam önümüzde batan güneşe kayıtsız kalmamız imkansızdı.

   Umarım siz de bu gün batımını bizim kadar beğenirsiniz.

ss1.jpg

ss2.jpg

ss4.jpg

ss5.jpg

ss6.jpg

Pinmapple link:

Amasra)

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
4 Comments
Ecency