Konkurs Pi艂karski! 馃嚨馃嚤 VS 馃嚜馃嚫 || Football competition

PL

Dzisiaj bardzo wa偶ny mecz przed nami na Euro 2020. Polska dru偶yna zmierzy si臋 z Hiszpani膮. Po pierwszym meczu naszych polskich pi艂karzy nie daje im du偶ych szans w tym meczu. S艂owacja jak dla mnie to najs艂absza dru偶yna turnieju, a my z ni膮 przegrali艣my.

Zapraszam do konkursu dla kibic贸w nie tylko z Polski.

ENG

Today the match is very much ahead of us at Euro 2020. The Polish team will face Spain. After the first match of our players, there is no greater chance in this match. Slovakia is the weakest team of the tournament for me, and we lost to it.

I invite you to the competition for fans not only from Poland

REGULAMIN KONKURSU:

Typy oddajemy do godziny 20:59, 19. Czerwca 2021 (czyli co najmniej na 1 minut臋 przed rozpocz臋ciem meczu).

Typujemy wg schematu podanego w Zestawie typ贸w

Wygrywa osoba, kt贸ra zgromadzi najwi臋cej punkt贸w. W przypadku gdy b臋dzie kilka os贸b z tym samym dorobkiem punktowym - wygrywa osoba, kt贸ra jako pierwsza wys艂a艂a post z typami, czyli kto pierwszy ten lepszy.

Zestaw typ贸w

1. Wynik meczu: Hiszpania / Remis / Polska (poprawny typ = 6pkt)
  2. Dok艂adny wynik: np. 0-2 (9pkt)
  3. Dok艂adny wynik do przerwy: np. 0-0 (4pkt)
  4. Liczba goli: Powy偶ej / Poni偶ej 2,5 (4pkt)
  5. Hiszpania liczba goli: Powy偶ej / Poni偶ej 1,5 (2pkt)
  6. Polska liczba goli: Powy偶ej / Poni偶ej 1,5 (2pkt)
  7. Czy obie dru偶yny strzel膮 gola: Tak / Nie (3pkt)
  8. Pierwszy gol Hiszpania: I po艂owa / II po艂owa / brak goli (2pkt)
  9. Pierwszy gol Polska: I po艂owa / II po艂owa / brak goli (2pkt)
  10. Wynik po 1 po艂owie / wynik na koniec meczu: np. Polska / Hiszpania (8pkt)
  11. Zdobywca pierwszego gola: np. Laporte lub brak goli (5pkt)
  12. Liczba rzut贸w r贸偶nych: Powy偶ej / Poni偶ej 9,5 (4pkt)
  13. Liczba 偶贸艂tych kartek w meczu: Powy偶ej / Poni偶ej 4,5 (4pkt)
  14. Czy b臋dzie rzut karny: Tak / Nie (2pkt)
  15. Czy b臋dzie czerwona kartka: Tak / Nie (2pkt)
  16. Kto b臋dzie mia艂 wi臋ksze posiadanie pi艂ki (wg. uefa.com): Hiszpania / Remis / Polska (3pkt)
  17. Doliczony czas w 1 po艂owie: 0 / 1 / 2 / 3 / wi臋cej minut (2pkt)
  18. Doliczony czas w 2 po艂owie: 0 / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / wi臋cej minut (3pkt)

ENG

COMPETITION RULES:

We submit our predictions until 20:59, 19. June 2021 (i.e. at least 1 minute before the start of the match).

We predict according to the scheme given in the Type Set.
The person who accumulates the most points wins.

In the event that there are several people with the same score - the winner is the person who first posted the post with the types, so first come first served.

Type set

1. Match Result: Spain / Draw / Poland (correct tip = 6 points)
  2. Correct score: e.g. 0-2 (9 points) 3
  3. Correct score until the break: e.g. 0-0 (4 points)
  4. Number of goals: Over / Under 2.5 (4 points)
  5. Spain number of goals: Over / Under 1.5 (2 points)
  6. Poland number of goals: Over / Under 1.5 (2 points)
  7. Will both teams score: Yes / No (3 points)
  8. Spain's first goal: 1st half / 2nd half / no goals (2 points) 9. First goal Poland: 1st half / 2nd half / no goals (2 points) 10. Halftime score / End of match score: e.g. Poland / Spain (8 points)
  9. First goal scorer: e.g. Laporte or no goals (5 points)
  10. Number of miscellaneous kicks: Over / Under 9.5 (4 points)
  11. *** Number of yellow cards in the match: Over / Under 4.5 (4 points)
  12. Will there be a penalty kick: Yes / No (2 points)
  13. Will there be a red card: Yes / No (2 points)
  14. Who will have more ball possession (according to uefa.com): Spain / Draw / Poland (3 points)
  15. In time for the 1st half: 0/1/2/3 / more minutes (2 points) 18. Extra time in the 2nd half: 0/1/2/3/4/5 / more minutes (3 points)

Nagrody

1. miejsce: tipu glos na twoj kontent przez 5 dni + 10k sports + boost ecency punkty twoj post (jeden)

2. miejsce: tipu glos 3 dni na twoj kontent j 5k sports token

3. miejsce: tipu glos na twoj kontent + 3k sports token

Awards

1st place: tipu upvote to your content for 5 days + 10k sports + boost ecency points for your post (one)
2nd place: tipu upvote for 3 days for your content + 5k sports token
3rd place: tipu upvote na your content + 3k sports token