Káva v Sapě

V mém okolí přibyla rodilá VIetnamka. A tak jsem se rozhodl vyrazit poprvé do Sapy. Se sadou instrukcí a doporučení, abychom jedli a pili pokud možno tak, jako ve Vietnamu. Pro neznalé - tržici Sapa na kraji Prahy se přezdívá Malá Hanoj a je to jedno z mála míst v Česku, pokud ne jediné, kde vůbec nemusíte narazit na české nápisy ani popisky na zboží. Koupíte zde i exotické ovoce, mořské ryby a plody (když víte, kdy a kam jít, jsou prý opravdu čerstvé), oblečení všech velikostí, a kromě toho prakticky všechno, co nabízejí vietnamské večerky v Praze a širokém okolí.

Jedno z nejlepších míst v Sapě je nová kavárna a pražírna Hippo Café. Ještě nedávno tu bylo nějaké casino nebo sázková kancelář, kterých je v Sapě požehnaně. A která by se do budovy připomínající kulisy postapokalyptického filmu z osmdesátých let hodila mnohem víc.

img_0765.jpg

img_0764.jpg

Zevnitř ovšem podnik vypadá jako kterákoli jiná moderní kavárna v Praze. Sapu jako kdybyste opustili, když projdete přes zaplivaný kuřácký balkonek, který je vidět na fotkách výše. V kavárně je i stroj na pražení a golfový trenažer, který zde podle všeho zbyl po předchozích provozovatelích prostoru. Majitel (nebo možná jen barista) mluvil česky jen trochu a na focení se příliš netvářil, takže mám jen tyhle dva interiérové snímky.

img_0762.jpg

img_0763.jpg

A jaká je opravdová vietnamská káva? Filtrovaná přes tenhle speciální hrneček. V dolní nádobě je kondenzované mléko, do kterého káva postupně překapává. Po překapání se káva s mlékem dobře zamíchá a pije. Občas se do ní přidává i led. Vietnamský filtr jsme si spolu s půlkilem upražené kávy koupili domů. Vietnamská káva je obvykle silnější než espresso nebo jiné varianty, kavárník nám doporučil používat 15-20 g na porci.

img_0761.jpg

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
7 Comments