Hive'da Yakaladığım Arkadaşlar

Discord bırakınca çenem düştü. Siz de fark ettiniz mi? Olan buradakilere oldu. Birçoğu kendi halinde sessiz sakin post atıp gidiyordu. Şimdi bir de benimle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Tabii bu söylediğim herkes için geçerli değil. İçlerinde bayağı aktif Hive üyeleri de var.

Başlık kısmında "Hive'da yazan Türk üyeler" yazmak istedim, ama vazgeçtim. Ne zaman bu Türkler ya da topluluk konuları gündeme gelse kavga kıyamet kopuyor. Halbuki hiç iddialı değilim o konularda. Eskiden de değildim. Hiç topluluk açmadım o yüzden. (Gerçi bir ara Afrika'nın en küçük kabilesinin topluluğunu açıp yalnız takılmak istemiştim onu itiraf ediyorum :))

Kısaca, şu anda tek derdim olan kalan arkadaşları da kaybetmemek. Bu yüzden başlığa arkadaşlarım yazdım. Bu kez de "Damla ben nerden senin arkadaşın oluyorum ya" diyen çıkar mı acaba diye düşünmüyor değilim. Hımmm. Öyle bir durum varsa STOP yazıp gönderin arkadaşlar. Benden kurtulmanızın en kolay yolu bu olur :))

Listedekiler şu anda Hive'ı aktif kullananlar. Geçmişe yönelik tanıdıkları yazmaya kalksam liste çok daha kabarık olur tabii. Gözümden kaçırdıklarım varsa bana yorum kısmından fırça atmakta serbestler :)

Hive'da Yakaladığım Arkadaşların Listesi

@sudefteri - Bu arkadaş beni bot olmaktan kurtardı diyebilirim. Eskiden yarı insan yarı robot gibi steemit yazıları atıp gidiyordum. Su ile karşılaktıktan sonra her şey değişti :) Gezi yazıları falan yazdım bir ara sayesinde. Belki ileride bir gün tekrar denerim kimbilir. Yazıları inanılmaz güzel bence. Kendi gibi. Herkesle iyi geçinir ama paraya da hiç değer vermiyor ya. Ne yapacağız o konuda bilmiyorum. Bazen blockchainde bir uzaylı gibi takılıyor. Güzel bir uzaylı ama :))

@tugbabeauty - En pozitif arkadaşlarımdan biri. 7/24 neşeli, aktif, sıcakkanlı, yaratıcı... Daha çok şey sayılabilir. Her konudan anlıyor ayrıca. Bir kere anlatmak yetiyor. Leb demeye bile gerek yok :) Uzun zaman sonra geri döndü. ve buralara çok uğurlu geldi. Her tür yazısını beğenerek okuyorum, çünkü hakkını veriyor. Bu kadar uzaklıktan bunu hissettiriyor karşıdakine.

@emrebeyler - Bu blockchainin en yetenekli yazılımcılarından biri. Yazıları bazılarınıza çok teknik gelebilir. Ama her yazısı değil. Mesela geçen kilo verdiği yazısı denk geldi. Bu tür durum güncellemelerini görmek güzel oluyor. Gezi yazıları da güzeldi bence. Çok yorum atmasa da yazıları okumayı sevdiğini tahmin ediyorum. Hive ile ilgili ve orijinal yazılar dikkatini çekiyor bence. Ayrıca kimsenin evine gidip "sen niye survivor izliyorsun" da demiyor asla. (Ben bilirim :)) Witness olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Witness oyu atmadıysanız çok beklemeyin.

@candylady & @benyamin - Benyamin'i tanımayanınız yoktur. Uzmanlığı teknik konular. Ama diğer postlarını da ilginç ve samimi buluyorum. Bu sıralar pek aktif değil. İyi ki eşi Candylady buralarda. O da çok güzel yemek postları paylaşmaya başladı. Umarım devamı gelir.

@sahinadm & @edebiyat - Bu sıralar aktif değil, ama az çok tanıdığım kadarıyla olmak istiyor :)) İlham bekliyor olabilir. Kripto para yazıları güzel, edebiyat yazıları bir ayrı güzel. Şakayla çok takıldım kendisine son günlerde, ama o bunun şaka olduğunu iyi biliyor bence. Umarım döner ve eskisi gibi keyifle okuduğum paylaşımlar yapar. Bu sıralar hepimiz biraz kabuğumuza çekildik.

@deathwing - Kelimenin tam anlamıyla yetenekli ve ayrıca çok pozitif. Kendisi gibi yetenekli olan arkadaşı richi556 ile birlikte Discord botu yaptılar. Ginabot'un modern versiyonu. Ne yazık ki discord bıraktığım zamana denk geldi. Denemediyseniz mutlaka denemelisiniz. Bir projesini daha yakaladım ama ondan sonra bahsedeyim. Ayrıca witness olduğunu biliyorsunuzdur sanırım. Oylarınızı vermeyi unutmayın derim.

@anadolu - Anadolu'nun uzun bir aradan sonra Kripto paralarla ilgili paylaşımlarını görmek beni çok memnun etti. Fikir bence çok iyi. Çünkü discord'da paylaşınca az kişi görüyordu. Burada daha fazla üyeye ulaşma şansı var. Özellikle de Leofinance üzerinden. Devamı gelir umarım.

@thales7 - Tanıdığım en yardımsever ve sıcakkanlı insanlardan biri. Eskiden buradaki insanlar için yaptılarını ben şahsen unutmadım. Sadece son zamanlarda discord kullanmadığından dolayı iletişimimiz kopmuştu. Hive'a dönüşümle ilk arayıp sorduğum arkadaşlarımdan biri oldu. Ayrıca yazılım, gezi, yemek, kripto para ... her konuda orijinal yazılar paylaşıyordu, okuması keyifli. Belki eski paylaşımlarına geri döner.

@emotionalsea - Fotoğraf konusunda oldukça yetenekli bir arkadaşımız. Hive ilk açıldığı günlerden beri istikrarlı bir şekilde paylaşımlarını sürdürüyor. Ayrıca çok güzel besteleri var. Belki burada da paylaşmaya başlar ileride. Gezi yazılarını da keyifle okuyordum, onu da ekleyeyim. Benim gibi gezi yazısı paylaşan pek kalmadı.

@muratkbesiroglu & @bilimkurgu - Murat K. Beşiroğlu steemit'in en popüler yazarlarından biri. Geçen sene blockchain işlerine bir süreliğine ara vermişti. O yüzden Hive'ın açıldığından haberi yoktu. Buranın varlığını duyar duymaz geri döndü ve bizleri çok mutlu etti. Bilim kurguyu kim sevmez ki :)

@chorock - Tanıdığım en istikrarlı Steem / Hive üyelerinden biri. Herkes bittik dediği dönemde bile inancını yitirmeden yatırımlarına ve paylaşımlarına devam etti. Ve bence bu pozitif yaklaşımının karşılığını fazlasıyla aldı. Fork sonrasında diğer blockchainlerde de aktif olduğunu görmek güzel gerçekten.

@thegossip - Yemek ve diy kategorisinde güzel paylaşımlar yapan bir arkadaşımız. Yabancılardan oy almaya başlayınca Türkçe paylaşımlar yapmayı bırakmadı, yazılarını her iki dilde yazmayı sürdürdü. Bunun ne kadar zor olduğunu ve ek çaba gerektirdiğii deneyenler bilir. Bu da bir vefalılık örneğidir bana göre. Tebrik ediyorum kendisini ve başarılı yazıalrının devamını diyorum.

@ruen - Uzun zaman aradan sonra paylaşımlarına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Bence çok da iyi yaptı. Başka platform üzerinde karşılaştığımızda hep aramızda "sen neden Hive'da değilsin" diyaloğu yaşanıyor :) 3d ile ilgili çok güzel yazıları ve yayınları var. Bu sıralar yayınları izleme fırsatı bulamadım ama önümüzdeki ay umarım evime dönüp videoları izlemeye başlama fırsatım olur.

@sozdemir - Çok eski üyelerden ama en vefalılarından. Pek paylaşım yapmıyor bu aralar, muhtemelen yoğunluğu var. Sports tokenlarla ilgileniyor. Bu tribe'ın tokenlarında son dönemlerde bayağı fiyat artışı var. Umarım devamı gelir ve ilgilenen arkadaşlarımın yüzünü güldürür.

@miniklady - Bizim taraflara pek uğramıyor bu sıralar ama ben onu eskiden arkadaşı Tuğba sayesinde keşfetmiştim. Yazıları çok orijinal ve ilgi çekici. Husky'si ile ilgili paylaşımlarını okumayı seviyorum. Kendi köpeğimi hatırlıyorum.

@sipahikara - Sipahi'nin bu sıralar sadece actifit yazıları denk geliyor. Arkadaşlar arasında bu tür yazılar paylaşan bir o kaldı zaten. Arada yatırım konuları da yazıyor. Onları da ilgiyle takip ediyorum.

@mahsumakbas - Mahsum steemit'te ilgiyle takip ettiğim yazarlardan biriydi. Yazıları oldukça samimi. Hem teknik hem gezi yazılarını keyifle okuduğumu söyleyebilirim. Uzun bir aradan sonra bir post atarak geri dönmek istediğinin sinyallerini verdi. Umarım yeniden yazmaya başlar.

@mehmetfix - Eskiden güzel film öneri yazıları paylaşıyordu ama bu sıralar dbuzz'da takılmaya başlamış. Bu da iyiye işaret. Platformu tamamen terk etmediğini görmek sevindirici. Bir fırsatını bulur ve paylaşımlarına geri döner belki.

resim.png
Türkiye'den kalma güzel günlerden

Şimdilik bu kadar sanırım dostlar. Çay ısmarlayayım size :)

Her zaman yazan biri değilim ama Leofinance konuları çok ilgimi çekmeye başladı. Sanırım o alanda yazılar paylaşmaya başlayacağım önümüzdeki günlerde. Ve evime döndükten sonra da gezi postlarıma yeniden başlamayı çok istiyorum. Hoşça kalın. Habersiz bırakmayın :)

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
90 Comments
Ecency