Dünya İnsanlarına Ne Söylemek İstediğimizi Anlattık - Trliste Soru-Cevap Etkinliği #21

Merhaba sevgili dostlar. Trliste etkinliklerimiz güzel soruları ve katılımları ile devam ediyor. Son etkinliğimizde aramıza yeni katılan @mrpsiko arkadaşımızın sorusunu cevaplamak için bir araya geldik. Etkinliklerimiz devam edecek. Katılmak isteyen arkadaşlarımızı Hive Türkiye discord sunucumuza bekliyoruz.

Mrpsiko Arkadaşımızın Sorusu


@mrpsiko

Bir dakikalığına bütün dünyadaki insanların sizi dinlediğinizi düşünün onlara ne söylemek isterdiniz?


Ve İşte Cevaplarımız...

tuba777

Merhaba @mrpsiko sorusu için teşekkürler. Aslında beni tüm dünyadaki insanlar dinliyor olsalardı birden çok söyleyeceklerim olurdu. Nerde savaş varsa bitirmelerini söylerdim, hiç bir çocuğun ölmesine izin vermemelerini,hayatı çok sevmelerini ve en önemlisi parayla her şeyin alınamıyacağını, hepimizin insan olduğunu aslında birbirimizden hiç bir farkımızın olmadığını söylerdim.


crazygirl777

Selam 👋 arkadaşlar @mrpsiko arkadaşımıza teşekkür etmek istiyorum gerçekten de çok güzel bir soru. Beni dinliyor olsalardı eğer bir dakikalığına bile olsa onlara lütfen insanları hayatı ve doğayı her ne olursa olsun koşulsuz sevgi ile sevin ve sahip çıkın derdim. Çünkü koşulsuz sevgi şifalandırır 🌟🌟.


flsfserkan

Merhaba arkadaşlar @mrpsiko bu düşündürücü sorusu için teşekkür ederim.

Bir dakikalığına da olsa beni tüm insanlar dinliyor olsa onlara söyleyeceğim söz Düşünme özelliklerini kullanmaları gerektiği olurdu. İnsana diğer canlılardan farklı olarak verilen düşünme vasfını kullanarak hareket etmelerini isterdim. Immanuel Kant'ın da dediği gibi "Aklını kullanma cesaretini göster" sözünü yinelerdim. Çünkü aklını kullanan insan neyin doğru neyin yanlış olduğunu rahatlıkla ayırt edebilir. Bunun sonucunda da adalet sağlanır ve herkes hak ettiğini alarak dünyayı daha yaşanır bir hale getirebilir.


whyhsy

Herkese merhaba, bir başka güzel etkinliğin bir parçası olmak benim için harika. Bu etkinlikte bize sorulan soru gerçekten düşündürücü. Evet soruyu okuduktan sonra iyice düşündüm. Fakat bir dakika kısa bir süre olduğundan ayrıca bu süre içerisinde anlatacaklarım ile kimlerin yanlış fikirlerini doğru yönde değiştirebilirim bilemedim. Bazı konularda yoğunlaşmayı ve o konu üzerinde düşünmeyi gerçekten çok seven birisiyim. Ama bir dakikada söyleyecek söz bulamadım. Bu yüzden biraz mizah açısından olaya yaklaşmak istiyorum. Ben düşünürken sokaktan bir ses yükseldi. Sene 2022 ve hala o meşhur ses.

Hanımların dikkatine overlok makinesi ayağınıza geldi
Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına halıfleks kenarına overlok çekilir 5 dakikada yapılır hemen teslim edilir.

Bunun üzerine bir dakikalık konuşmamda bu sözleri söyleme kararı aldım. Umarım bu sözler tüm dünyadaki insanları gülümsetmeyi başarır. Düşüncelerim bunlardır teşekkürler. 😊


mehmetfix

Son zamanlarda anladığım bir şey var ki o da insanların fikirlerini değiştirmeye çalışmanın mantıklı bir şey olmadığıdır. Hem zamanımıza hem de emeklerimize yazık diye düşünüyorum. Ama ben yine de insanlara bir şeyler anlatmak ve yapabildiğim kadar yardım etmenin kişilik olarak bize iyi geldiğini düşündüğüm için yine de bir şeyler denemek istiyorum.

Eğer bir dakikalığına Dünya' daki bütün insanlar beni dinleyecek olsaydı sanırım onlara başka bir şeyleri ve başka kişileri düşünmenin ve iyi davranmanın aslında çok zor olmadığını bunun aslında Dünya' nın en kolay şeyi olduğunu söylemek ve biraz da olsa ikna etmek isterdim. Bütün meselenin aslında iyi insan olmakta gizli olduğunu ve bu gizi açığa çıkarmanın çok zor bir şey olmadığını söylemek isterdim.


alişengül

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle @mrpsiko arkadaşıma bu güzel sorusu için teşekkür ediyorum. Onun bu sorusuna cevabım: Düşerseniz kalkın bi düşünün nerede hata yaptım, ben kimim, ne olmak istiyorum, nasıl olurum. Bunların hepsini düşünerek hareket edin, asla hayallerinizden vazgeçmeyin ve başarmak için çok çalışın.


bilgin70

Herkese merhaba. Bu sorunun farklı versiyonları ile birçok kez karşı karşıya geldim. Bu tarz sorular genellikle soru kalıbının dışına çıkarak farklı anlamlar ifade ediyor. Özellikle insanları düşündürmeye teşvik ediyor. Benim bu soruya vereceğim cevap ise, Din,dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin herkesin birbirine saygılı olması gerektiğini, kısacık ömrümüzde birbirimizi kırmanın bir anlamı olmadığını söylerdim. Bu fani dünyanın kimselere kalmadığı gibi bizlerede kalmayacağını söylerdim.

Harika soru için @mrpsiko tesekkur ederim


akkann

Merhaba arkadaşlar,

Bu mümkün olsaydı onlara V For Vandetta filminde olduğu gibi birlik olmamız gerektiğini, tüm insanlığın ortak değerlerine saldıranlara, saygısızlık yapanlara karşı karşı bir olursak barış ve kardeşlik içinde yaşamanın mümkün olduğunu söylerdim. Ama bunu başaracaksak dünyanın farklı yerlerinde yaşanan acılara karşı sessiz kalmanın iki yüzlülük olacağını hatırlatırdım.. Bugün dünyadaki adaletsizliklerin en önemli sebeplerinden birinin iyilerin kendi kabuklarına çekilmesi olduğunu anlatırdım.


wagner32

Herkese merhaba,

Böyle güzel etkinlikler için @trliste ekibine ve güzel sorusu için @mrpsiko arkadaşımıza teşekkür ederim.

Ey insanoğlu! Korkmayın. Ben aklınızın dostuyum. Beni duyuyorsunuz çünkü umudunuzu kaybetmediniz. Ben umudun sesiyim. Beni dinleyin. Kendi aranızda konuşmayın. Başkalarının derdine ve sorunlarına kulak verin. Sevin. Başkalarının sizi sevmesine izin verin. Ve son olarak birbirinize sarılın. Sarılmak, sevgi ve umut bulaştırır. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın. Şimdi tünele girmek üzereyim. Öptüm ve yüzünüze kapattım.


motivationrainn

Herkese merhaba. Aslında bir sürü şey düşündüm. Güzel bir konuşma da yazdım. Çoğu arkadaşımınkine benzer şeylerdi. Sonra gereksiz olduğuna karar verdim. İnsanoğlu laftan anlamıyor maalesef. Ve her şey çok çabuk unutuluyor. Neler neler yaşadık hepsini çoktan unuttuk. Ben ne konuşsam ne anlatsam birkaç gün sonra unutulacak. Normalde bu kadar karamsar bir insan değilimdir ama nedense şu an böyle düşünüyorum. 🤗🌸


bilginselcuk

Herkese merhaba arkadaşlar 😊 Soru için teşekkürler, çok kez bu sorunun farklı versiyonlarını duymuştum hatta bazen arkadaş gruplarımız içinde de tartışma konusu yapmıştık.

Benim cevabım, amaçsızca yapılan savaşlarla dünyada birçok masum insanı öldürmesi ile ilgili olurdu. Maddi menfaatler için acımasızca katledilen insanların ve insanlığın son bulmasını isterdim. Keza bu dünya Sultan Süleyman'a bile kalmadı. Teşekkürler.


Incubus

Bu soruyu daha önce çok defa duydum. Her zaman cevabım düşünüyor çünkü ana göre cevap veriyorum. Bugünkü cevabım; Korkmayın, cesur olun.

Sevdiğiniz şeyler için çabalayın. Dünyadaki her şey gelip geçicidir fazla aldanmayın ve gereksiz yere çırpınmayın. Her zaman aklınızı kullanın çünkü aklın yenemeyeceği hiçbir şey yoktur. @mrpsiko'ya soru için teşekkürler.Teşekkür ederiz...

Türkçe yazıları her daim destekleyen değerli witnesslarımız @emrebeyler ve @deathwing 'e sonsuz teşekkürler. 🌼 Witness oylarını vermeyen arkadaşlarımız varsa buradan oylarınızı vermenizi öneririz: https://wallet.hive.blog/~witnesses

Ayrıca, görseller için

ruen
'e, cent delegasyonları için
anadolu
'ya, etkinlik organizasyonları için
baycan
ve
uzercanan
'a, sorular için
princeofbeyhive
,
passenger777
ve
tuba777
'ye, doğum günü organizasyonları için
incublus
'a, Hive bağışları ve Türkçe yazılara destekleri için
ahmetay
,
stellify
,
sudefteri
,
crazygirl777
,
angelnature777
,
muratkbesiroglu
,
videoaddiction
,
mehmetfix
,
wagner32
,
dusunenkalpp
,
mukadder
,
ucmuharfli
,
motivationrainn
,
trouvaille
,
benyamin
,
bilgin70
,
pinkfurby
,
oneplanet
,
browniegirl
,
homeopath
,
kedi
,
kirazay
,
keepcalmandread
,
flsfserkan
,
candylady
,
ipexito
,
dogancankilment
,
fetch
,
zoltarian
,
shatargat
,
zeynos
,
famil
,
mttok
,
baboz
,
akkan
,
dolunay18
,
ezgicop
,
kilic60
,
yagmurzamani
,
gokturk70
,
happymannn
,
crysis
ve Trliste'yi destekleyen, etkinliklerimize katılan ve emek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Etkinliklerimiz devam edecek, katılımlarınızı bekliyoruz.


Önceki Etkinliklerimizden...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20


H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
9 Comments
Ecency