Hive TR | 7 Günlük Blog Serüveni. #hivetr

Merhaba Hive TR ailesi. 🤗
Bugün Discord Kanalımızda konuşulduğu gibi 7 gün boyunca her gün için ayrı bir konuda gönderiler paylaşacağımız Pazartesiden Pazara olacak şekilde 7 günlük bir serüven hazırladım. İstediğiniz her hafta Pazartesiden Pazara olacak şekilde bu serüvene katılıp gönderiler paylaşabilirsiniz.
Her gün için ayrı ve eğlenceli konular var.


Kaynak.

Hive TR 7 günlük blog serüveni nedir?

9 Ocak Pazartesi gününden itibaren 15 Ocak Pazar gününün sonuna kadar veya 23 Ocak Pazartesi gününden itibaren 29 Ocak Pazar gününün sonuna kadar her gün Türkiye saatiyle (TSİ) en geç gece saat 03.00' a (HiveBuzz UTC saatini dikkate alacaktır. Yani UTC saatiyle Pazartesi, Salı, ... diğer günler dikkate alınmalıdır.) kadar aşağıda gördüğünüz konularda en az 250 kelimelik bir gönderi yazmalısınız. Eğer iki dilde yazarsanız o zaman en az 500 kelime.
Din ve politika yasaktır.

❗ Hive TR topluluk sayfasındaki bütün kurallar geçerlidir. Lütfen bu kuralların dışına çıkmayalım.

Gönderinizin başlığı şu ibareyi içermelidir:

#hivetr 7 Günlük Serüven Gün #1

7 günlük serüveni tamamladığınızda HiveBuzz haftalık yazar rozeti (Weekly Author Badge) kazanacaksınız. (Herhangi bir zamanda bunu yaparsanız da bu rozeti kazanacaksınız.)

HiveBuzz nedir?

HiveBuzz, @arcange tarafından geliştirilen harika bir Hive uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde Hive Blokzincirindeki istatistiklerinizi görebilirsiniz. Buradan bu uygulamayı inceleyebilirsiniz.

7 günlük bu serüvenle ilgili harika yazılarınızı okumak için sabırsızlanıyorum. Şimdiden harika gönderiler çıkacağına eminim.


  • Birinci Gün: Çalışmadığınız gününüzün/tatilinizin olduğu günden bahsedin.

Hafta sonu ya da tatilinizin olduğu yada çalışmadığınız herhangi bir günde neler yaparsınız? Sabah kendinize nasıl bir kahvaltı hazırlarsınız, kahvaltıdan sonra kahve içer misiniz? O gün evde kalıyorsanız ne yaparsınız? Kitap mı okursunuz, televizyon mu izlersiniz? Oyun mu oynarsınız? Tatil gününüzde en çok özeni neye gösterirsiniz? Buna benzer olarak yazmak istedikleriniz.

  • İkinci Gün: Hobilerinizden bahsedin.

Ne tür hobileriniz var? Günün herhangi bir saatinde hobilerinizle ilgilenirken ne hissedersiniz? Sahilde yürüyüş en sevdiğiniz hobiniz mi o zaman bizimle herhangi bir zamanda sahil yürüyüşünüzden bir fotoğraf paylaşın. Tatlı yapmak ve yemek en sevdiğiniz hobiniz mi? O zaman yediğiniz bir tatlının fotoğrafını paylaşıp onu neden sevdiğinizi neden anlatmıyorsunuz? Harika olur. Müzik dinlemeyi mi çok seviyorsunuz? Bizimle en çok hangi şarkı türünü sevdiğinizi paylaşın ve en sevdiğiniz şarkıcılardan bahsedin. Onları neden dinliyorsunuz ve şarkıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Buna benzer konularla ilgili yazabilirsiniz.

  • Üçüncü Gün: En sevdiğiniz film/dizilerden bahsedin.

Düzenli olarak film ya da dizi izlediğiniz bir gününüz var mı? Mesela @princeofbeyhive geçen yıla kadar her pazartesi çekirdeğini çerezini hazırlar televizyonun karşısına geçip Yasak Elma izlerdi 😂. Ben de üniversite okuduğum dönemde bir akrabamın evine gidip izlerdim her pazartesi. Sizin böyle bir gününüz var mı? Varsa hangi diziyi izliyorsunuz? Bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?
En çok hangi tür filmleri seversiniz ve neden bu tür filmleri seversiniz? Film izlerken yiyip içtiğiniz bir şeyler var mı? Bunun fotoğrafını bizimle paylaşabilirsiniz. (İzlediğiniz film ya da dizinin fotoğrafını çekip paylaşmak telif haklarından dolayı sakıncalı olabilir. O yüzden bunu yapmamalısınız. Sadece size ait fotoğraflar olmalı veya Pixabay gibi sitelerden telif hakkı olmayan ücretsiz fotoğraflar olabilir.) Sevdiğiniz tür filmleri izlerken ne hissedersiniz, ne düşünürsünüz?
En çok etkilendiğiniz bir film hakkında bir şeyler yazabilirsiniz.

  • Dördüncü Gün: En sevdiğiniz kitaplardan ve şiirlerden bahsedin.

Kitap okumayı seviyor musunuz? Ne tür kitaplar okuyorsunuz? Mesela psikoloji ile ilgili kitaplar mı seviyorsunuz? Neden seviyorsunuz? Bu kitapları okurken ne hissediyorsunuz? Mesela Freud’ un herhangi bir kitabını okuduğum zaman genelde psikolojik olarak bunların kendi üzerimdeki etkilerini düşünürüm. Bir roman okuduğum zaman da kendimi o evrende düşünüp hayal gücümü kullanırım. Kitap okurken kahve mi içiyorsunuz? O zaman kitabın sadece ön kapağını ve içtiğiniz içeceğin fotoğrafını çekerek bizimle paylaşabilirsiniz.
Okuduğunuz bir kitap hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Şiir okuyor musunuz? En sevdiğiniz şiirin size düşündürdüklerini bizimle paylaşabilirsiniz. Şiirin adını yazıp o konudaki fikirlerinizi söyleyebilirsiniz. Telif hakkından dolayı şiiri yazmamanız gerekir.

  • Beşinci Gün: Herhangi bir zamanda geçirdiğiniz en güzel günden bahsedin.

Bu doğum gününüz olabilir, kış tatili, yaz tatili olabilir. Çok mutlu olduğunuz bir günü paylaşabilirsiniz.
Mesela günübirlik olarak başka bir şehre gitmişseniz yolculuğunuzdan, yaptığınız şeylerden, yediğiniz yemeklerden fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Harika manzara fotoğraflarınızı bekliyoruz.

  • Altıncı Gün: Herhangi bir zamanda yediğiniz veya en sevdiğiniz; en güzel yemek; en güzel tatlı ve en güzel içecekten bahsedin.

Bunlar kendi yaptıklarınız olabilir. Veya bir Cafe, Restoran’ a gitmişseniz orada yediğiniz yemeklerden ve içtiğiniz içeceklerden bahsedebilirsiniz. Mesela Tavuk Dünyasında Şefin tavası ve karadut suyu olabilir. Kahve Dünyası’ nda sufle ve Amerikano olabilir.
Evde yaptığınız harika yemeklerden fotoğraflar olabilir. Dondurmalı kahve gibi farklı kahve tarifleriniz mi var? Paylaşmalısınız bence.

  • Yedinci Gün: Herhangi bir zamanda gittiğiniz bir müze, tarihi eser, sergiden bahsedin.

Yaşadığınız şehirdeki ya da gittiğiniz herhangi bir şehirdeki bir yer olabilir. Onlarca fotoğraf paylaşmak zorunda değilsiniz. Birkaç tane fotoğraf, o fotoğraflarla ilgili düşünceleriniz ve eğer biliyorsanız o fotoğraftaki eserin ya da yerin hikayesini paylaşabilirsiniz.
Okuduğunuz okuldaki bir sergi olabilir ya da alışveriş merkezindeki bir resim/fotoğraf sergisi olabilir.


İyilikle Kalın!

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
34 Comments
Ecency