About Poshtoken - Poshtoken Hakkında [EN-TR]

Hello to all of you dear Hive TR members, I am here with another tutorial post. Today's topic is What is Poshtoken? How to earn it? What can you do with poshtoken? I will talk about what you should do and what you should not do. I saw that there were members in our community who were curious about this and when I was talking to @damla, she told me that it might be good for me to write this and here we are. First of all, I'm taking some of this information from @acidyo's posts and Poshtoken's official website. I have his permission to use the information and 20% of the rewards for this post will go to @poshtoken. Thanks to acidyo for letting me use it. Let's get started.


Thanks @enrique89 for this image.

What is Poshtoken?

Posh stands for Proof of Sharing and Poshtoken is the token for this app. The purpose of this application is to enable posts shared on Hive to be shared on Web2 and Hive to reach more people. It is currently being actively used on Twitter, which I think is the most logical place to use it.

How to Earn Poshtoken?

Step one: You go to https://hiveposh.com and connect your Twitter account and your Hive account. This is a very easy process. If you have any problems, please let me know in the comments. I will also be answering your questions on the Hive Turkey discord server.

Second step: Copy the link of a post on Hive. Paste it into your tweet. Write something interesting about the content of the post at the top (better in English). Under the link you add #hive and other hashtags related to your post. One piece of advice I can give here is to choose hashtags that are relevant to the post and also trending on Twitter. In the example below, I wrote movie and I saw that the hashtag #moviescenes was trending on Twitter and I used it. Because it is both relevant to the post and trending, it increases the visibility of the tweet.

And that's all. After sharing, @poshtoken will make a comment below your post and tag you. If you get this comment, you have done everything right. If you click here you can see @poshtoken's comment for the example above.

What Can You Do with Poshtoken

Here I have some great news. OCD has launched an application related to Posh for Hive to reach more people. I'm going to tell you about it. Have you seen a great post on Hive and the number of upvotes is too low? Share the post on Twitter as I described above and wait for Poshtoken to comment on the post. After the comment is made, copy and paste the link of the comment under the latest OCD POSH Curation Compilation post shared by @ocd account. If the post you shared complies with the rules, the post is voted by OCD and gets the value it deserves. The rules for voting are simple. The post you want to be voted should not be older than 6 hours. Because OCD needs time to vote, the post cannot be your own, the tags of the tweet you share must be related to the post, you can only upvote one post per day. Also remember that the post should not be on religious, political, racist topics.

At the same time, if you used the right tags and promoted the post properly, that comment of poshtoken is voted by ocdb and you are rewarded. Sounds great, doesn't it?

What You Should Do

If someone shares your post on Twitter, it helps your post reach more people. I've seen many examples of this, so if someone shared your post on Twitter and you received a comment from @poshtoken, you can vote for that post as a thank you. It's a kind and good gesture. If someone shares my post on Twitter, they get a 25% upvote from me.

You can also do this under other people's posts, not just your own. You saw a poshtoken comment under someone's post. Read the tweet and like it. If you vote that comment, you will make the person who shared it happy. If we make this a regular practice for everyone, everyone will enjoy doing it and share more posts on Twitter. This will increase the awareness of Hive around the world and more people will become members. More people signing up increases the value of Hive and that's what we all want, right?

What You Shouldn't Do

Yes, I told you that you earn poshtoken from the tweets you share, but of course the engagement you get has to be organic. So asking your friends to like and retweet your tweets is not right. Also, if you vote your tweets with the help of a bot, this will be noticed by the poshtoken team and you will be banned. So don't try to abuse poshtoken. I will not hesitate to report the situation to the team if I notice it.

I also mentioned that the comments under the posts are voted. If you share posts with comments voted by OCD on Twitter, you are sharing the reward of the post, which is abuse. It's the same as usurping someone else's reward, so don't do it.

Don't always share the same people's posts on Twitter. Try to find different authors who are under-rewarded on Hive. If you always do the same person, that's abuse too. Because if you try to send OCD's votes to your friend, after a while it will be noticed and you will be banned from the Posh system.

Don't upvote Poshtoken comments on tweets you share yourself. In this case the rewards go to the hbd.fund account and you don't win anything. This is not abuse, but it is better you know about.

Last night on the Discord server, @baboz asked if some of his tweets were not considered valid by poshtoken and if he could be banned. There have been API issues with Twitter lately and that's why poshtoken tweets can be skipped. Hopefully this will be fixed soon, so don't panic if this happens. You can delete that tweet and try again, but it's worth waiting 30 minutes before deleting it because sometimes there are delays like this.

Thank you for reading this. If you have any questions about Posh, you can contact me on OCD discord server or Hive Turkey discord server. I hope it will be useful. Have a great day.

TR

Hepinize merhaba sevgili Hive TR üyeleri, öğretici bir postla daha karşınızdayım. Bugünkü konumuz Poshtoken nedir? Nasıl kazanılır? Poshtoken sayesinde neler yapabilirsiniz? Neleri yapmalısınız ve neleri yapmamalısınız bunlardan bahsedeceğim. Topluluğumuzda bunu merak eden üyeler olduğunu gördüm ve @damla ile konuşurken bana bunu yazmamın iyi olabileceğini söyledi ve işte buradayız. Öncelikle bu bilgilerin bazılarını @acidyo'nun postlarından ve Poshtoken'in resmi web sitesinden alıyorum. Bilgileri kullanmak için ondan izin aldım ve bu yazının ödüllerinin %20'si de @poshtoken hesabına gidecek. Kullanmama izin verdiği için de acidyo'ya teşekkür ederim. Hadi başlayalım.

Poshtoken Nedir?

Posh'un açılımı Proof of Sharing ve Poshtoken de bu uygulamanın tokeni. Bu uygulamanın amacı Hive'da paylaşılan postların Web2'de paylaşılmasını ve Hive'ın daha çok insana ulaşmasını sağlamak. Şu anda aktif olarak Twitter'da kullanılıyor ki bana kalırsa kullanılabileceği en mantıklı yer orası.

Poshtoken Nasıl Kazanılır?

Birinci adım: https://hiveposh.com sitesine girerek Twitter hesabınızı ve Hive hesabınızı birbirine bağlıyorsunuz. Bu çok kolay bir işlem. Eğer herhangi bir problem yaşarsanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Hive Türkiye discord sunucusu üzerinden de sorularınızı yanıtlıyor olacağım.

İkinci adım: Hive'da bir postun linkini kopyalıyoruz. Tweetinize yapıştırıyoruz. Üst kısmına postun içeriğiyle ilgili ilgi çekici şeyler yazıyoruz(ingilizce olursa daha iyi olur). Linkin altına da #hive ve postunuzla ilgili diğer etiketleri ekliyorsunuz. Burada verebileceğim bir tavsiye postla ilgili olan ve aynı zamanda Twitter'da trend olan etiketleri seçmeniz. Aşağıda göreceğiz örnekte ben movie yazdım ve Twitter'da #moviescenes taginin trend olduğunu gördüm ve bunu kullandım. Çünkü hem postla ilgili hem de trend olduğu için tweetin görünürlüğünü artırıyor.

Hepsi bu kadar. Paylaştıktan sonra @poshtoken paylaştığınız postun altına bir yorum yapacak ve sizi etiketleyecek. Eğer bu yorumu aldıysanız her şeyi doğru yapmışsınız demektir. Buraya tıklarsanız @poshtoken'in yukarıdaki örnek için yaptığı yorumu görebilirsiniz.

Twitter'da paylaştığınız tweet like ve retweet aldıkça ve postunuz başkaları tarafından etkileşim aldıkça siz de Poshtoken kazanacaksınız. Ne kadar Poshtoken kazandığınızı @poshtoken hesabının her gün paylaştığı postları takip ederek görebilirsiniz. Zaten poshtoken kazandıysanız hesap paylaştığı postlarda sizi etiketleyecektir.

Poshtoken Sayesinde Neler Yapabilirsiniz?

İşte burada harika haberlerim var. OCD Hive'ın daha çok insana ulaşması için Posh ile ilgili bir uygulama başlattı. Size bundan bahsedeceğim. Hive'da dolaşırken harika bir post gördünüz ve aldığı oy miktarı gözünüze çok düşük mü geldi? Postu yukarıda anlattığım gibi Twitter'da paylaşıp Poshtoken'in posta yorum yapmasını bekleyin. Yorum yapıldıktan sonra yorumun linkini kopyalayıp @ocd hesabının en son paylaştığı OCD POSH Curation Compilation postunun altına yapıştırın. Eğer paylaştığınız post kurallara uygunsa post OCD tarafından oylanıyor ve hak ettiği değere ulaşıyor. Oylanması için gereken kurallar basit. Oylanmasını istediğiniz postun 6 saatten eski olmaması gerekiyor. Çünkü OCD'nin oylama yapmak için süreye ihtiyacı var, post kendinizin olamaz, paylaştığınız tweetin tagleri postla ilgili olmalı, günde sadece bir post upvote ettirebiliyorsunuz. Ayrıca postun dini, politik, ırkçılık gibi konularda olmaması gerektiğini unutmayın.

Aynı zamanda eğer doğru tagleri kullandıysanız ve postu düzgünce tanıtarak paylaştıysanız poshtoken'in o yorumu ocdb tarafından oylanıyor ve bu sayede siz de ödüllendirilmiş oluyorsunuz. Kulağa harika geliyor değil mi?

Neleri Yapmalısınız

Eğer biri sizin postunuzu Twitter'da paylaştıysa sizin postunuzun daha çok insana ulaşmasını sağlamış oluyor. Bunun birçok örneğini gördüm, bu yüzden eğer bizi sizin postunuzu Twitter'da paylaştıysa ve @poshtoken hesabından bir yorum aldıysanız teşekkür niteliğinde o postu oylayabilirsiniz. Bu nazik ve iyi bir davranıştır. Eğer biri benim postumu Twitter'da paylaşırsa benden %25 upvote kazanır.

Ayrıca bunu sadece kendi postunuzun değil başkasının postlarının altında da uygulayabilirsiniz. Herhangi birinin postunun altında bir poshtoken yorumu gördünüz. Tweeti okununuz ve beğendiğiniz. O yorumu oylarsanız onu paylaşan kişiyi mutlu etmiş olursunuz. Bunu herkes için düzenli bir hale getirirsek herkes bunu yapmaktan keyif alır ve daha çok postu Twitter'da paylaşır. Bu da Hive'ın dünya çapında bilinirliğini artırır ve daha çok insan üye olur. Daha çok insan üye olursa Hive'ın değeri artar ve hepimiz bunu isteriz değil mi?

Neleri Yapmamalısınız

Evet, paylaştığınız tweetlerden poshtoken kazandığınızı söylemiştim ama elbette aldığınız etkileşimin organik olması gerekiyor. Yani arkadaşlarınızdan tweetlerinizi likelamasını ve retweetlemesini istemek doğru değil. Ayrıca tweetlerinizi bot yardımıyla oylarsanız bu da poshtoken ekibi tarafından fark edilecektir ve banlanacaksınız. Yani poshtoken'i kötüye kullanmaya çalışmayın. Fark edersem ekibe durumu bildirmekten ben de çekinmeyeceğim.

Ayrıca postların altındaki yorumların oylandığını da söylemiştim. OCD tarafından oylanmış yorumlara sahip postları Twitter'da paylaşırsanız postun ödülüne ortak olmuş olursunuz ki bu da kötüye kullanımdır. Başkasının ödülünü gasp etmekle aynı şey. Bu yüzden bunu yapmayın.

Her zaman aynı kişilerin postlarını Twitter'da paylaşmayın. Hive'da az ödüllendirilen farklı yazarları bulmaya çalışın. Hep aynı kişiyi yaparsanız bu da kötüye kullanıma girer. Çünkü OCD'nin oylarını arkadaşınıza göndermeye çalışırsanız bir süre sonra bu fark edilir ve Posh sisteminden banlanırsınız.

Kendi paylaştığınız tweetlerin Poshtoken yorumunu oylamayın. Bu durumda ödüller hbd.fund hesabına gidiyor ve hiçbir şey kazanmıyorsunuz. Bu kötüye kullanım değildir ancak bilmenizde fayda var.

Dün akşam Discord sunucusunda @baboz kendisinin attığı bazı tweetlerin poshtoken tarafından geçerli sayılmadığını ve banlanma gibi bir durumu olup olmadığını sordu. Son zamanlarda Twitter'da API sorunları var ve bu yüzden poshtoken tweetleri geçilebiliyor. Bunun yakında düzeleceğini umut ediyorum. Bu yüzden böyle bir şey yaşarsanız hemen paniğe kapılmayın. O tweetinizi silip tekrar deneyebilirsiniz ancak silmeden önce 30 dakika beklemenizde fayda var çünkü bazen bu tarz gecikmeler yaşanabiliyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Posh ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi OCD discord sunucusundan ya da Hive Türkiye discord sunucusundan bana ulaşıp sorabilirsiniz. Umarım faydalı olur. Hepinize iyi günler dilerim.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
45 Comments
Ecency