My Hospital Adventure and Konya Tour / Hastahane Serüvenim ve Konya Turu ❄

Hello everyone from the first day of the week,
I hope you are having a good start to the new week. Unfortunately things did not go well for me today. After waking up early in the morning, I had breakfast with my friend. I have been having problems with my teeth for a long time. I had a dental appointment at 10:00. When it was my turn, I went in for the examination, but the doctor told me that the hospital would not be able to solve the problems with my teeth, so I should go to a different hospital.

Haftanın ilk gününden herkese merhaba arkadaşlar,
Umarım yeni haftaya güzel başlamışsınızdır. Maalesef bugün benim için işler yolunda gitmedi. Sabahın erken saatlerinde uyandıktan sonra arkadaşımla kahvaltı yaptık. Uzun zamandır dişlerimde sorunlar yaşıyorum. Saat 10.00 da diş randevum vardı. Şehir içi dolmuşuna binerek hastaneye gittim. Sıram geldiğinde muayene için içeriye girdim ancak doktor hanım hastanenin dişlerimde ki sorunları çözmede yetersiz kalacağını dolayısıyla farklı bir hastahaneye gitmemi söyledi.

Naturally, this situation made me very sad. Because it was not easy to get this appointment. There is no pain in my teeth now, at least I try to console myself by thinking positively. After leaving the hospital, my friend and I started to wait for a minibus to go to the center of Konya. The weather was much colder than yesterday. I took a photo of the fallen frost so that you can feel the cold air. Finally the minibus arrived. Without getting colder, we boarded the minibus and headed to the city center.

Haliyle yaşadığım bu durum beni çok üzdü. Çünkü bu randevuyu almak hiç kolay olmamıştı. Ayrıca tedavi olacağımı ümit ediyordum. Dişlerimde şuan herhangi bir ağrı yok en azından olumlu düşünerek kendimi teselli etmeyi çalışıyorum. Hastaneden ayrıldıktan sonra arkadaşımla birlikte Konya’nın merkezine gitmek için dolmuş beklemeye başladık. Hava düne göre çok daha soğuktu. Soğuk havayı hissedebilmeniz için bölgeye düşen kırağıyı fotoğrafladım. Nihayet dolmuş geldi. Daha fazla üşümeden dolmuşa binip şehir merkezine yol aldık.

First of all, we visited Mevlana Tomb. A few of our friends shared their experiences about this tomb. Maybe I will prepare a post in the coming days.
Towards lunch time, we went to a famous restaurant to eat. After lunch, we drank hot tea in a famous place.

Öncelikle Mevlânâ Türbesini ziyaret ettik. Bu türbeyle ilgili birkaç arkadaşımız paylaşım yaparak tecrübelerini bizlere aktardı. Belki ilerleyen günlerde ben de post hazırlarım.
Öğle vaktine doğru karnımızı doyurmak için meşhur bir restorana gittik. Yemek faslından sonra yine meşhur olan bir yerde sıcak çay içtik.

As you know, Konya is a province famous for its flatness.
We were continuing our trip without minding the cold weather. Our next stop was Alaaddin Hill, one of the highest places in Konya. It is possible to see a large part of the city from this hill. After spending about an hour in this area, I said goodbye to my friend and took a minibus to the bus station.

Bildiğiniz üzere Konya düzlüğü ile meşhur olan bir il.
Soğuk havaya aldırış etmeden gezimize devam ediyorduk. Sıradaki durağımız Konya’nın en yüksek yerlerinden biri olan Alaaddin Tepesi oldu. Bu tepeden şehrin büyük bir bölümünü görmek mümkün. Bu bölgede yaklaşık bir saat zaman geçirdikten sonra arkadaşımla vedalaşarak dolmuşla otogara gittim.

When it was time for the bus to depart, I sat on the seat designated for me. After a journey of about four hours, I reached the district. Although it was not as enjoyable as the journeys I made with @ahmetay, it was a very nice journey. 🙂
Although the day started negatively for me, I had a very good time in the afternoon.
Thank you for reading,
I wish you all the best.

Otobüsün hareket etme zamanı gelince benim adıma belirlenen koltuğa oturdum. Yaklaşık dört saatlik bir yolculuğun ardından ilçeye ulaştım. @ahmetay ile birlikte yaptığım yolculuklar kadar keyifli olmasa da gayet güzel bir yolculuk oldu. 🙂
Gün benim için olumsuz başlasa da öğleden sonra çok güzel vakitler geçirdim.
Okuduğunuz için teşekkür ederim,
Herşey gönlünüzce olsun.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
41 Comments