(En-Tr) Hive Power Up Day 1.11.2023

Good evening, friends.

Today was a tiring day for me. But now I have come here. And I saw @incublus' post about Hive Power Up Day...

I've been trying to motivate myself to return here lately. I try to make excuses for myself. This event was also a good opportunity for me. I had attended regularly for a certain period of time before. I even reached over 5,000 Hive Power. But then things never went as planned, here and abroad. I had to unintentionally liquidate some of my Hive Power. But now I'm going to start saving again.

Hive Power Up Day is held on the first day of every month under the leadership of @traciyork. Nu has great functionality for the platform and stability.

I am also participating in today's event by Power Uping 20 Hives. I hope I will continue to participate from now on.

I had previously set myself a goal of 10,000 Hive Power for the end of 2023. However, the last few months have taken me a long way from this goal. But we still have two months to go. And these two months are a long time. Maybe the 10,000 Hive Power goal is no longer realistic. But I will be working.

See you again.İyi akşamlar dostlar.

Bugün benim için yorucu bir gündü. Ancak şimdi buralara gelebildim. Ve @incublus'un Hive Power Up Day ile ilgili paylaşımını gördüm...

Ben de son günlerde buralara dönüş için kendimi motive etmeye çalışıyorum. Kendime bahaneler üretmeye çalışıyorum. Bu etkinlik de benim için güzel bir fırsat oldu. Daha önce belli bir süre düzenli olarak katılmıştım. Hatta 5,000 Hive Power'in üzerine çıkmıştım. Ama daha sonra burada ve dışarıda işler hiç planladığım gibi gitmedi. İstemden de olsa Hive Power'imin bir kısmını likitleştirmek durumunda kaldım. Ancak şimdi yeniden biriktirmeye başlayacağım.

Hive Power Up Day, @traciyork'un öncülüğünde her ayın birinci günü düzenleniyor. Bu platform ve istikrar için harika bir işleve sahip.

Ben de bu günki etkinliğe 20 Hive'yi Power Up yaparak katılıyorum. Umarım bundan sonra da katılmaya devam ederim.

Daha önceleri 2023 sonu için kendime 10,000 Hive Power hedefi koymuştum. Ancak son bir kaç aylık süreç beni bu hedeften bir hayli uzaklaştırdı. Ama önümüzde hâlâ iki ay var. Ve bu iki ay uzun bir süre. Belki 10,000 Hive Power hedefi artık gerçekçi değil. Ama çalışıyor olacağım.

Yine görüşürüz.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments
Ecency