It's time to Power Up! Buy Hive and Power Up

Hello everyone! Today is the first day of March, we are starting a new month and I wish everyone a good month. I hope everything goes well and we can easily overcome the difficulties we face.

Also, March 1st is the third power-up day of this year and of course, I completed my power-up process and I am writing this post to share it with you.

This month I have accumulated 8.612 Hives from various competitions etc. but since power-ups are done with a minimum of 10 Hives, I first bought some Hives. I used Hive Market for this.

Here I spent 0.639 HBD to buy 1.4 units of Hive. My total amount of Hive increased to 10.013 and I will power up with all of them.

I then logged into my Hive Wallet and started the power-up process.

We give the necessary confirmations in the windows that open and complete the process.

You can check your transaction in the history section if you want. Both my Hive purchase transactions and power-up transactions appear here.

I had a power-up on the 3rd of 12 months, see you on the 1st of the next month for another power-up day.

TR

Herkese Merhaba! Bugün Mart ayının ilk günü, yeni bir aya başlıyoruz ve herkese güzel bir ay dilerim. Umarım her şey yolunda gider ve yaşadığımız zorlukların üzerinden kolayca gelebildiğimiz bir yıl olur.

Ayrıca 1 Mart bu senenin üçüncü power up günü ve tabii ki power up işlemimi tamamladım ve bunu sizlerle paylaşmak için bu postu yazıyorum.

Bu ay çeşitli yarışmalardan vs 8.612 Hive biriktirmişim ama minimum 10 Hive ile power up yapıldığı için öncelikle biraz Hive satın aldım. Bunun için Hive Marketi kullandım.

Burada 0,639 HBD'mi harcayarak 1.4 birim Hive satın aldım. Total Hive miktarım 10.013'e yükseldi ve hepsiyle power up yapacağım.

Daha sonra Hive Cüzdanıma girdim ve power up işlemini başlattım.

Açılan pencerelerde gerekli onayları verip işlemi tamamlıyoruz.

İsterseniz geçmiş kısmından işleminizi kontrol edebilirsiniz. Benim hem Hive satın alma işlemerim hem de power up işlemlerim burada görünüyor.

12 ayın 3'ünde power up yaptım, bir sonraki ayın 1'nde tekrar bir power up günü görüşmek üzere.

ipexito.gif

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
5 Comments