2. Doz Biontech Aşımı Oldum (Ve Belgesel Önerisi)

Merhaba arkadaşlar. Bugünlerde nasılsınız? Dün akşam 2. doz aşımı oldum. Sigortalılara sıra geldiğinde ilk doz aşımı yaptırmıştım. Akşam hastanenin önünden geçerken "ikinciyi de yaptırayım aradan çıksın" diye düşündüm. Pandemi döneminden sonra böyle spontane yaşayanlardan oldum iyiden iyiye. Eskiden daha bir planlı programlıydım. Hastanenin içindeyken Mhrs'ye girip yarım saat sonrasına - 18:30'a randevü aldım. Ortam zaten pek kalabalık değildi. Hemen formu doldurup aşı odasına gittim. İlk aşımda yan etki görüp görmediğimi, alerjimin olup olmadığı gibi birkaç standart soru sordular. Daha sonra ikinci doz aşımı yaptılar. Çocukluktan beri kendimi bildim bileli aşı yaptırmayı ve kan vermeyi seviyorum. Bu da ayrı bir manyaklık olmalı 🙂

Şu ana kadar büyük bir yan etkisi yok. "İkinci aşı deviriyor" diyenler olduğuna göre büyük bir merak içindeyim. Sadece kolumda hafif bir ağrı hissediyorum bir de hafif ateşim var - 37.4 derece. Aşıyı yapan sağlık görevlisi ateşim çok çıkarsa parasetamol içebileceğimi söylemişti. Umarım çok çıkmaz ve akşama Natasha Romanoff izleme planlarım suya düşmez.

COVID-19'un hayatıma olumlu olumsuz çok etkisi oldu. Uçaklar iptal olup memlekete dönemediğimde moralmen ve fiziken bitik bir durumdaydım. Şimdilerde ise dönüp geriye baktığımda bunların başıma geldiğine neredeyse çok sevineceğim. Çünkü her şeyden önce karşılaştığım bu zorluklar bana daha sağlıklı yaşamayı ve özellikle de beslenmeyi öğretti. Beslenme alışkanlığım tamamen değişti. Ve sonuçlardan çok memnunum. Kendimi daha mutlu ve enerjik hissediyorum.

resim.png
source: IMDb

Sizlere bir belgesel önerim var: Eğer izlemediyseniz "That Sugar Film" isimli belgeseli mutlaka izleyin derim ben. Belgesel çok bilgilendirici (hatta bana sorarsanız eğlenceli) olmakla kalmayıp hatalı beslenmeyle ilgili farkındalığımızı artırıyor. Daha önce benzeri belgeseller izlemiş ama çok sığ bulmuştum. Diğerleri beni pek etkilemedi, çünkü "onu yiyin bunu yemeyin" şeklindeydi. That Sugar Film'i sağlıklı beslenmeye başladıktan bir sene sonra izledim ve ne kadar doğru yolda olduğuma bir kez daha ikna oldum. Dahası geçen gün kan testi yaptırdım ve sonuçlar yüzümü çok güldürdü. Yaşadığım stres ve hatalı beslenmeden dolayı bozulan tüm değerlerim normale dönmüş.

Bugünlük anlatacaklarım bu kadardı sevgili dostlarım. Keyifli ve sağlıklı günler dilerim. Hoşça kalın 🌸

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
69 Comments