Mosque Minaret

I wanted to draw the minaret of the mosque, which caught my attention because I had the opportunity to visit the place where I live yesterday. It looks different every season. It looks more interesting in the winter season.

Dün yaşadığım yerde gezme fırsatı bulduğum için dikkatimi çeken cami minaresini çekmek istedim. Her mevsim farklı bir güzellikte görünüyor. Daha çok kış mevsiminde daha ilgi çekici görünüyor.

In fact, this is the period when he looks the worst. The yellowing of the grass and leaves is not very interesting. After the winter season, it looks even nicer in the fall. In two months it will look nicer than it does now.

Aslında en kötü göründüğü dönem şu dönem. Otların , yapprakların sararmış hali çok da iilgi çekici değil. Kış mevsiminden sonra sonbaharda daha bir hoş gözüküyor. İki ay sonra şimdikinden daha hoş gözükecektir.

When I take the photo from slightly different angles, I see the mountain of dieban. Dideban mountain is one of the mountains in the heart of the city, of course it is quite barren. Domination of the city is at a high level. Climbing the Dideban mountain and watching the city is quite enjoyable. I must try this as soon as possible.

Fotoğrafı biraz daha farklı açılardan çektiğim zaman karşıma dieban dağı çıkıyor. Dideban dağı şehrin göbeğinde bulunan dağlardan biri tabii oldukça çorak. Şehre hakimiyet yüksek seviyede. Dideban dağına tırmanıp şehri izlemek oldukça keyif verici. Bunu en kısa sürede denemeliyim .

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment