Hive Blog'da Neleri Yapmamalıyım?


pixabay.com

Merhaba. Üç gün önce Hive Blog'da Neleri Yapmalıyım konulu bir içerik paylaşmıştım. Onun devamı niteliğinde ama bu defa yapılmaması gerekenlerden bahsedeceğim bir içerik paylaşacağımı da söylemiştim. Bu paylaşım bu konuda olacak.

Burada yazacaklarım benim bu içeriği oluştururken aklıma gelenlerden oluşacaktır. Mutlaka eksikleri olabilir. Eksik gördüğünüz yerleri yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Hive Blog'da Yapılmaması Gerekenler:

1. Aceleci olmayın.

Paylaşım yaparken, oylama yaparken, diğer kullanıcıları takibe alırken veya takipten çıkarken acele etmeyin. İçerikleriniz paylaşmaya değer şeylerden oluşsun. Oy vermeye değer bulduğunuz paylaşımlara oy vermeye çalışın. Takip ettiğinizde size katkıda bulunacak kullanıcıları mutlaka takip edin. Burada elbette arkadaşlıklar oluşacaktır. Bu arkadaşlıklardan çabuk vazgeçmeyin.

2. Önceliğiniz para kazanmak olmasın.

Burada önceliğiniz bir şeyler öğrenmek, kendinizi geliştirmek ve eğitmek olsun. Elinizden geldiğince siz de diğer insanlara bir şeyler katmaya, güzellikler sunmaya çalışın. Bunu ön planda tutun. Kazanç bunun peşinden zaten gelecektir. Ama direkt olarak para kazanmaya odaklanırsanız burası sizin için bir blog veya sosyal ağ olmaktan çıkar, bir iş haline gelir. Bu da sizi yorar, bazen strese sokar, moralinizi bozabilir.

3. Kimseye saygısızlık yapmayın.

Kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi başkalarına yapmayın. Olumsuz yorum, olumsuz oy vesaire. Burada güzel zaman geçirip, diğer insanlarında buradaki zamanlarına güzellik katmaya çalışın.

4. Kendinize ait olmayan yazı, resim, fotoğraf, video vb. kaynak vermeden paylaşmayın.

Buradaki en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri bu konu. Para kazanmak önceliğiniz olmasın dedim ama bu başlıktaki konuya dikkat etmezseniz olumsuz oylar alırsınız. Bu da sizin potansiyel kazancınızı yok eder. Sonuçta burada olmaktan mutlu olamazsınız.

5. İçeriklerinizi kaynak verseniz dahi tamamen alıntılarla oluşturmayın.

İçeriklerinizi mümkün olduğunca özgün bir şekilde oluşturmaya çalışın. İllaki hazır resim, fotoğraf ve yazılara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunları kullanmakta da bir sakınca yok. Ancak kaynak verseniz daha içerikleriniz tamamen başkalarına ait şeylerden oluşmasın.

6. Paylaşım yapmış olmak için paylaşım yapmayın.

Son dönemde özellikle yeni katılan arkadaşların içeriklerinde bunu çok fazla görüyorum. Belki ne kadar çok paylaşım yaparsam o kadar çok kazanç sağlarım diye bir duyguya kapılmış olabilirsiniz. Ama bu uzun vadede kesinlikle size kaybettirir. Duvarınızı çöplerle doldurmayın. İlerde paylaştığınız bir çok şey size de çok saçma gelecek. Bunu bizzat yaşadım. 😃

Benim aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Katkıda bulunmak isterseniz yazmaktan çekinmeyin.

Tekrar görüşmek üzere.

Kendinize ve kovanınıza iyi bakın.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
3 Comments
Ecency