Son Günlerde Fenerbahçe-Galatasaray Rekabetinde Yaşananlar

20211212_014245.jpg

Merhaba. Uzun zamandır sporla ilgili paylaşım yapmıyordum. Son günlerde yaşananlar artık zamanı geldi dedirtti.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında her zaman bir "ezeli rekabet, ebedi dostluk" klişesi vardır. Bazı zamanlar Galatasaraylılar nerede kaldı ezeli rekabet diye espri yapar, bazı zamanlarda da Fenerbahçeliler bu espriyi yapar.

Son 20 gün içinde Fenerbahçe ile Galatasaray Spor kulüpleri arasında farklı branşlarda 4 müsabaka oynandı. Bu müsabakalarda alınan sonuçlar bu espriler konusunda sıranın Fenerbahçelilere geldiğini anımsattı.

Son bir kaç yıldır Galatasaray futbolda Fenerbahçe'ye bir üstünlük kurmuştu. Ama son maçta kendi sahasında yenilmesi bu durumu tersine çevirdi.

21 Kasımda Galatasaray'ın stadında oynanan maçı Fenerbahçe 1-2 kazanmıştı. Yine 7 Aralıkta Galatasaray'ın stadında oynanan Kadin Futbol maçını Fenerbahçe 0-7 kazandı.

8 Aralıkta, Kadınlar Euroleague B grubu maçında Fenerbahçe Kadın Basketbol takımı, Galatasaray Kadın Basketbol takımını 107-62 yendi. Yine 11 Aralıkta oynanan Erkek Basketbol derbisini Fenerbahçe Beko, deplasmanda 86-76 kazandı.

Bu sonuçlarla Fenerbahçe son dönemde, ezeli rakibi karşısında müthiş bir psikolojik üstünlük kurdu. "Nerede kaldı ezeli rekabet" demenin de zamanı geldi. 😀

Bu akşam biraz spordan konuşayım, yazayım dedim. Umarım başınızı ağrıtmamışımdır.

Tekrar görüşmek üzere.

Kendinize ve kovanınıza iyi bakın.

Görsel: kaynak

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now