Silvestrovské plácání (se)

Některá data přímo vybízejí k určitému typu článků. Třeba na Vánoce se hojně přeje... Na Silvestra a kolem Nového roku se bilancuje, plánuje a taky přeje. Na Velikonoce, Dušičky... Se zase dělají jiné věci.

Někdy všeobecnému příkladu podlehnu, někdy ne. Dle okamžitého rozpoložení. Dnes mám takovou nevyloženou plánovací náladu...

Plány... Na Hive se dnes nebudu zabývat nějakými svými obecnostmi. Zaměřím se jen na Hive a ještě tak na kryptoměny.

A začnu tím, že nic nevím. Kryptoměny, Hive, Steemit exitují chvíli. Neexistují delší časové statistické řady, které by napověděly o dalším vývoji, natož aby trkly.

Takže pojedu dál tak, jak jsem jel dosud. Ale neberu své počínání jako investici, nýbrž jako sázku. Vsadím si čas, že hive a krypto půjdou jednou nahoru. Když ne za mého života, plody shrábne @kraki . Nebo to nevyjde... Taky možnost.

Za rok se na tenhle článek podívám. (Jestli si vzpomenu.) Mám 13.683 hive a 556 HBD. Hive je za 0,26 a a HBD za 0,974 USD. 72,064 RP

Jak to bude za rok? Když pojedu stejně jako teď, tak na základě hivestats.io bych si troufal tvrdit, že měsíčně získám 100 HP a 30 HBD z kurátorství. Z Na úrocích z HBD nějakých 10 HBD. Za články by to mělo být asi 60 HBD a 180 hive. Dejme tomu měsíčně dohromady 300 hive a 100 HBD.

Pokud dobře počítám... Ročně 3.600 hive a 1.200 HBD. Takže bych měl za rok touhle dobou mít asi 17.000 hive a 1.700 HBD. Tokeny a Splinterlands zanedbávám, z toho bude houby. RP je reálných cca 73,5.

Pokud pojedu stejně jako teď... Co to znamená? Takových 350 actifitích hlášení a 200 skutečných článků. Hm. Mohu zvýšit kvantitu? A mohu zvýšit kvalitu, nebo si přitáhnout ke svým článkům víc hlasů jinak? Jistě, to všechno mohu. Za cenu vyššího úsilí.

Jsem ochoten a schopen vynaložit vyšší úsilí? Pokud nebudu hiveánem na plný úvazek, tak už ne. To už by moje sázka byla příliš vysoká vzhledem k nejistému výsledku...

Určité naděje kladu do Silvergoldstackers. Jinak jsem závislý na českém úlu. A může se stát cokoliv. Od odchodu stávajících českých hiveánů po příliv nových. To první je pravděpodobnější... Ale nejpravděpodobnější je, že zůstane vše při starém. Plus mínus.

Anglicky na vyšší úrovni ani žádnému dalšímu jazyku se učit nehodlám. Čím jsem starší, tím hůře mi něco leze do hlavy a na těch pár let se tím už nevyplatí ztrácet čas... Mně to takhle stačí. Shakespeara v jambickém originálním verši si zkrátka už nepřečtu... Já zvládnu v originále tak Puškina či Lermontova, ale taky dobrý!

Už jsem zmínil @kraki -ho. Články nepíšu za něj, ale s ním. Jeho výsledek si taky zohledním. Ale je to natolik malý účet, že až někdy v budoucnu. Až bude aspoň na 1.000 HP a nějakých 200 HBD.

Tak tedy, doufám, že příští rok nebude horší než ten letošní. A celé společnosti i všem, kdo tento článek čtou, zvlášť, přeji, aby byl naopak lepší. (To se na Silvestra dělá.)

Na světě existuje skutečné utrpení. To, že klesá hive a obecně krypto... Co to je proti válkám, nemocím a hladu?

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
10 Comments
Ecency