Nesoudní a nestoudní

No, když už jsem si v minulém článku vzal do huby pana ministra R.Plagu, tak se nabízí, abych se otřel i o pana ministra P.Arenbergera...

@petrvl si pro sebe pořád řeší otáku zdanění kryptoměny... Proč? Takhle se ministerem nestaneš!

Pan Arenberger nepřiznává majetek do majetkového prohlášení, přihrává lukrativní zakázky vlastním firmám, odebírá vlastní služby... Tudíž je ve střetu zájmů. A jelikož je člověkem pracovitým, jistě je toho daleko víc. A tak byl po zásluze jmenován ministrem.

Pan ministr Arenberger je také mnohoobročníkem. Sedí současně na vícero židlích. Kromě houštiny vlastních firem pracuje i v mnoha dalších institucích vědeckých, v Radě českého rozhlasu, v orgánech VZP... Některých funkcí se jako ministr vzdal... Nebo jen výnosy z jejich výkonu předal do svěřeneského fondu? Nebo přepsal na svoji choť, anebo na nezletilé dcery? Kdo to má sledovat...

Do vlády pana premiéra Babiše se zkrátka vysloveně hodí. On totiž pan premiér ještě tak úplně neovládá češtinu. Jeho slavný výrok:"Všeci kradnú!" byl myšlen úplně jinak. Byl to návod! Pan premiér chcel povedať: "Všici kraďtě!" Ale nebyl si jist, jak je to s rozkazovaccím způsobem u slovesa krást. V dobách minulých se totiž toto sloveso v rozkazovacím způsobu nikdy nepoužilo. Snad v žádném světovém jazyce. Ale to se teď alespoň v češtině změní!

Ano. Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. Pan Arenberger se narodil v roce 1958 a tohle heslo jistě zná. Škoda, že Wikipedie neuvádí, kdy přesně po listopadu 1989 vystoupil z KSČ. To by totiž vypovídalo o jeho prozíravosti.

To že byl pan ministr veden jako kandidát spolupráce s STB... Nikdo nejsme dokonalý. Na spolupracovníka to zkrátka ještě nedotáhl, no. Vždyť mu bylo v listopadu 1989 teprve třicet... Pan premiér, v té době pětatřicetiletý, byl prostě lepší. Proto je taky premiér.

A řídit stát jako (svoji) firmu, to byl také návod! Každý ministr má řídit své ministerstvo jako svoji firmu! Každý ředitel nemocnice má pohlížet na nemocnici jako na svůj majetek... A vůbec každý stání či obecní úředník, zaměstnanec jakékoliv státní či veřejné organizace! Urvi, co můžeš!

Musím se jako učitel zamyslet. Za kolik mám prodávat známky? Kolik bude stát omluvení neomluveného dne? Jak se dohodnu s kterou dodavatelskou firmou, abych žákům předepsal odebrat od ní předražené pracovní sešity? Každý začněme sám u sebe, soudruzi!

Ne, to není sobeckost. Jde o ideje. Konkrétně o moderní pojetí anarchie. Stát nemusí být nutně smeten revolucí. Stačí ho přece rozkrást! My se k té beztřídní společnosti dostaneme!

Po listopadu 1989 se tady objevilo heslo: "Zpátky do Evropy". Houby! Vzhůru do Zimbabwe! Robert Mugabe náš vzor!

Jo... Jsme demokratická země. Ne, že ne... Novináři si o těchto skutečnostech mohou (zatím) psát zcela beztrestně. Nejsou ani kriminalizováni, ani vražděni. Teda, taky to jejich psaní na věcech nic nezmění.

Ale k názvu mého článku... Kdybych byl zloděj a podvodník, byl bych rád, že na mě není vidět a nelezl bych do veřejných funkcí. Nehledě na to, že by mě hanba fackovala, něco takového dělat. Nemluvě o svědomí, víře a podobných věcech...

A tohleto si fakt necháme líbit? No jasně, nemůžeme přeci vůbec nic dělat... Voliči si to takhle navolili.

Nebyl by pan Jiří Kájínek, celebrita, influencer a vrah, dobrým ministrem spravedlnosti? Praxi ve vězeňství a soudnictví nepopiratelně má... Já myslím, že by to veřejnost ocenila.

Ale abych skončil nepesimisticky. A k revoluci taky jako pravicový konzervativec vyzývat z podstaty věci nemohu... Příjmení pana Arenbergera bych přeložil do češtiny jako "Ušatý horal".

kraki-a.png

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
4 Comments
Ecency