Negativní jevy...

20220329_123701.jpg
Před pár dny jsem psal v replice @godfish , že jedna česká banka daruje každému Ukrajinci, který si u ní založí účet, 2.500,- Kč. Tak jak si sami můžete přečíst, už nedaruje.. (Ukrajinci svému písmu neříkají azbuka, ale cyrilice.)

Proč nedarují? Protože to bylo zneužíváno. Postupně začalo chodit i těch čtvrt milionu, co už v Čechách žilo dřív. Potkal jsem u banky, před zastávkou tramvaje, ukrajinsky mluvící bezdomovce i feťáky...

Co tím chci říct? Ukrajinci jsou skvělí. Myslel jsem, že vydrží tak tři dny. A oni už bojují měsíc. Což neznamená, že někteří vojnou povinní se neskrývají před výkonem vojenské služby ve sklepích, v lesích a u příbuzných... Asi patnáct malých Ukrajinců učím už dlouho a povídám si s nimi.

Hodně Ukrajinců využilo situaci a odjelo sem za prací, sloučily se rodiny. A vypadá to, že sem někdo vyvezl pár autobusů bezdomovců. Už jsem nějaké potkal. Tady dostanou každý měsíc 5.000,-, ubytování a ledascos zdarma... Havaj.

Píšu "protiukrajinsky" anebo "prorusky"? Ne... V každé velké skupině lidí se najdou chytří a hloupí, dobří a zlí, vyžírkové, podvodníci, zloději... Procentuálně to asi bude v každém národě plus minus stejně. Ale Ukrajinců je 4x tolik co nás... A těch gaunerů k nám asi přijelo docela dost.

Představte si. Utíkáte ze dne na den. Co si vezmete? Děti, domácí mazlíčky a co máte nejcennějšího přenosného - hotovost, zlato, šperky, sbírkové předměty... A to si vydedukují i lumpové, lidé bez zábran. Čeští i ukrajinští. A budou se snažit na utrpení druhých vydělat. To je vlastnost gaunerů.

A nějakému ukrajinskému lumpovi taky přijde vhod "změnit revír". Někam, kde ho nikdo nezná, kde neznají jeho triky, kde není v evidenci. Nevím, jak se sem teď přetahují policejní databáze. Státní úřady tam jsou pod palbou.

No, máme výjimečný stav. Doufám, že se k tomu soudy takhle postaví... Ono je teď možno teoreticky udělit i trest smrti. Tedy za prvohlavové zločiny - vlastizrada, vyzvědačství, sabotáže atd především...

Pozvali jsme naše nové ukrajinské kolegyně na neformání posezení do hospody. (Ještě jsme nerealizovali.) Je to od nás velkorysé? No, je ve mně takový divný pocit trapnosti. Jejich manželé narukovali... Netvrdím, že každý z nich je v přední linii se samopalem. A my zveme jejich ženy na pivo... I když v dobré víře, že se budeme dohadovat o provozních věcech, jak učit ukrajinské děti...

No, kdyby se Rusáci drali k nám, taky bych vzal ten samopal, jestli by na mě zbyl. A rodinu bych poslal na západ...

A tak se modlím, aby už ta válka skončila. Kdo se bude chtít vrátit, ať se vrátí. Kdo bude chtít zůstat, ať zůstane. I když mezi nimi budou i ti gauneři... Tak to prostě je. Lidi jsou jenom lidi.

kraki_a.png

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
6 Comments
Ecency