Jak pořizovat ikonické fotografie

Tak proč objevovat, co už objevili jiní... Nic proti originalitě, že... Ale... Plagiát, to je sázka na jistotu. Tušíte, o čem budu psát?

Dneska už se toho v Čechách moc nevyrábí. Nabývám dojmu, že všechno se tu točí kolem turistického ruchu. Takže abych to zkrátil. Každá pořádná vesnice má dnes na návsi informační středisko.

A Vy si do toho střediska zajdete. Hodíte řeč... Buď narazíte na znuděnou brigádnici, která vůbec nic neví, nebo naopak na locálpatriotického nadšence, který Vás zahrne typy a informacemi, co se nedají nikde vyčíst. Připad od případu.

A nezapomeňte si prohlédnout, velmi pečlivě, stojan s pohlednicemi! Nejde o koupi, ale o inspiraci... Skuteční umělci, no, ne vždycky..., tu spáchali ty potenciálně nejhezčí fotografie města. Na Vás je ty fotografie napodobit. Snadné, ne?

1.Tak tohle je má první fotografie, kterou jsem v Jičíně pořídil. Zrovna se tu konal na rynku trh. Převážně vietnamský. Nic mimořádného... Pak jsem si zašel do informačního centra...

  1. Jedna z napodobenin ikonických fotek. A ouha. On originál asi nebyl focen na mobilní telefon. A vůbec. Nejspíš bylo tehdy jiné roční období, jiné počasí, jiná část dne (slunce stálo jinde), zrovna se konalo blokové čištění (nebyla tam auta)... Fotografova manželka neobíhala místní butiky a nechodila se mu ukazovat, jestli jí tohle sluší, jeho dítě asi nechtělo zrovna koupit zmrzlinu...

    3.Tak tohle si musím vyfotit až ráno, ne při západu slunce.

    4.No prosím, stačil jsem to, než se před branou rozložila restaurace se slunečníky...

    5.Teď už ty slunečníky složili, ale zase je večer... Na druhou stranu mě napadlo fotit přes vrhlík s květinami. To je můj, originální, nápad!

    6.A taková žánrovka na závěr... Trh se koná jen v sobotu.

Kdysi mě udržela na Hive soutěž @czechglobalhosts ... Musím se zase pustit do soutěžení. Nabízí se Arountheworld... Ale co tam přihlásit? Zkusím svůj opriginál. Přihlašuji foto číslo 1!

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
14 Comments