Hive jako zaměstnání a (i pasivní) zdroj zisku

Jen si tak pro sebe shrnuji... Vypozoroval jsem, že nás tu je několik druhů hiveánů. A s dovolením budu některé kategorie personalisovat kvůli polopatičnosti.

  1. typ @phortun . Hiveán na plný úvazek. Kdysi zainvestoval fiat a od té doby se snaží každý den publikovat článek. Hive je jeho investice i náplň pracovního dne.

2.typ @godfish . Hiveán na částečný úvazek. Živí jej něco jiného. Má čas, je mladý. Když má volné prostředky, investuje do hive a když má zrovna čas a chuť, napíše článek. Buď to dopadne, nebo nedopadne. Věří, že dopadne. Ale když ne, katastrofa to pro něj nebude.

3.typ @petrvl . Pasivní investor, který, když je při chuti, napíše článek. Nastavil si autovote. Věřím, že si spočítal, kolik procent mu to nese. Má mnoho želízek v mnoha ohních. Kdysi tomu tady věřil víc, zainvestoval. Teď už neinvestuje a čeká, co z toho bude.

4.typ Nás je většina... Pisálci, fotografové. Živí nás něco jiného. Dali jsme sem doslova pár korun, pokud vůbec. Různě pilně publikujeme. Získané prostředky si tu necháváme a věříme, že jednou se nám naše práce zhodnotí.

5.typ Stahovači No, hlavně z rozvojového světa... Zkouší si tu vydělat. Jakkoliv. Zkoušejí články, commenty... Co vydělají, stahují a spotřebovávají na živobytí.

6.typ @czechglobalhosts Chytači příležitostí. V jistý okamžik zavětřili příležitost (vůbec to nemyslím pejorativně), zainvestovali, vydělali, odešli, když ucítili jinde lepší příležitost.

7.typ @tazi Svědek... Tak tady tomu moc nerozumím. Typ investora. Provozuje server a věří, že to jednou bude ziskové. Měl by se snažit tím směrem ovlivňovat směřování Hive... Jak? To já nevím. Nejsem svědek.

8.typ @softa Podinvestoři. Našli si svoji příležitost v nějaké hře na blockchainu Hive. V jeho případě na Splinterlands. Riskli to... Nebo k tomu přišli jak slepý k houslím. Nevím, kolik do svého portfolia karet investoval... Ale pořád v něm ještě má docela dost tisíc dolarů. Možná se Splinterlands ještě zvednou... Takových projektů běží víc.

Napadá někoho ještě nějaký jiný typ hiveána?

Ekosystém... Někdo přináší fiat či jinou měnu, někdo nápady, další mravenčí práci. Všichni doufáme a věříme, že se nám to vyplatí. Bude to stačit, aby Hive přežil a vzkvétal? Je právě teď čas odejít? Je právě teď čas investovat prostředky a víc práce? Na to si odpovídáme každý sám.

Já se budu držet svého typu. Nestahuju, nepřidávám. A hlavně, pořád mě to tady celkem baví. Psát, číst, protáčet faucety a vymýšlet, jaké tagy použít pod článek... Někdy mě to baví víc, někdy míň.

Věřím, že nás to tady baví ještě všechny v #cesky ... Koho to bavit přestalo, dal si pauzu a vrátil se, nebo odešel nadobro. I to je život.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
21 Comments
Ecency