Bilimkurgu Öyküsü - Şekilsizler - Tüm Bölümler

image.png

Bölüm 1
Bölüm 2

Bölüm 3

Halkayı başından çıkardığında herhangi bir patlama olmadığını görerek şaşırdı. Bluzunu çıkarıp etek kısmını yırttı ve elde ettiği kumaş parçasını kan akışını kesmek için bir bandana gibi başına bağladı. Paslı çivinin ucunu başından çıkardığı metal halkaya bastırarak büktü. Çiviyi içinde bulunduğu hücrenin kapı kilidine soktu ve kilidi kurcalamaya başladı. Başının çevresinde açılan yaralar sızlıyor, yeryüzünde maruz kaldıkları soğuk yüzünde harap olmuş elleri rahat çalışmasına engel oluyordu. Israrlı çabaları sonucunda kapıyı açmayı başardı. Paslı çivinin ucunu metal halkaya bu kez ters yönde bastırarak düzeltti. Başından çıkardığı halkayı ve çiviyi alıp koridora çıktı. Kaçış yolunda aşama kaydettikçe morali yükselmiş, kendine olan güveni artmıştı. Şekilsizlerin güçlü ve zayıf yönlerini biliyor, bir biyolog olarak sahip olduğu nosyonun onları alt etmesine yardımcı olacağını umuyordu.

Koridorda panter adımlarıyla ilerlerken karşısına onu hücreye koyan yaratık çıktı. Yaratığın durumu kavramak bir an duraksamasından yararlanan Yağız avcunun içinde tuttuğu çiviyi bir hançer gibi yaratığın boynuna sapladı. Çiviyi yaratığın şahdamarına saplamayı başarmıştı. Yaratığın sarı kanı boynundan büyük bir basınçla püskürüyordu. Yaratığın olası bir pençe darbesinden sakınmak için geriye doğru birkaç adım attı. Şekilsiz bilincini kaybederek yere yıkılınca kemerindeki kılıftan ışın silahını ve aracının anahtarını çıkarıp aldı. Öfke içinde yaratığın cesedine tükürdükten onu geride bırakıp koridorda ilerlemeye devam etti.

Koridorun sonundaki kapı köleleştirilmiş insanların otonom robotlarla birlikte gümüş çıkardığı geniş bir galeriye açılıyordu. Demir merdivenlerden ağır adımlarla indi ve elindeki halkayı bir frizbi gibi galerinin ortasına doğru fırlattı. Halka galerinin ortasındaki taşıyıcı vagonlardan birine çarpıp metalik bir ses çıkardı. Köleleştirilmiş işçilerin başındaki Şekilsiz dönüp metal halkanın düştüğü tarafa baktı. Yağız ışın silahıyla yaratığa ateş edip bedenini ikiye böldü. Halkanın düştüğü yere ilerleyip cihazı eline aldı, havaya kaldırdı ve şaşkın bakışlarla kendisi izleyen işçilere “Önce zihinlerinizi özgürleştirin” diye bağırdı. Ardından halkayı bir kenara atıp arkasını döndü ve yaratığın aracını aramak üzere galeriden ayrıldı. Galerinin arkasındaki odada çok sayıda önü burgulu silindirik araç vardı. Akıllı anahtarı ileriye doğru tutup açma tuşuna basarak araçlardan hangisinin tepki verdiğine baktı. En öndeki aracın kapısı otomatik olarak açıldı. Yağız araca binip kemerini bağladı, motorunu çalıştırdı ve araç toprak zemini delerek yeraltında ilerlemeye koyuldu. Laboratuvara dönebilmesi için yeryüzüne çıkıp doğru yönü tespit etmesi şarttı. Direksiyonu kendisine doğru çekerek aracın burnunu yeryüzüne çevirdi.

Görsel Kaynağı: https://unsplash.com/photos/3_BsM_5VIUI

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
7 Comments