Робота з панорамними знімками та візуальне порівняти індексів вегетації в AgriChain Scout

01.png

Робота з панорамними знімками та візуальне порівняти індексів вегетації в AgriChain Scout

На сьогоднішній день аграріям доступна чимала кількість IT-інструментів для огляду посівів в полях. Сучасний агроном отримує з різних джерел пласти інформації про стан рослин, а це і супутникові знімки, і аерофотозйомка, і дані з метеостанцій, аналіз ґрунту та ще маса всіляких даних, мета яких, максимально допомогти в прийнятті управлінських рішень.
В одному з останніх оновлень IT-рішення AgriChain Scout – онлайн системи з управління моніторингом стану посівів був доданий функціонал по порівнянню індексів вегетації та по роботі з панорамними знімками.

Моніторинг вегетаційних індексів – це спостереження за змінами індексу вегетації, отриманого за допомогою аналізу супутникових знімків. У сучасному сільському господарстві найбільш поширений нормалізований відносний вегетаційний індекс NDVI, який характеризує щільність рослинності та дозволяє аграріям оцінити схожість, ріст, наявність бур’янів або хвороби, а також спрогнозувати урожайність культури з поля. Рішення AgriChain Scout дозволяє також аналізувати показники GNDVI, EVI2 та вологість ґрунту.

GNDVI – це зелений нормалізований відносний вегетаційний індекс, дуже схожий на NDVI за винятком того, що він замість червоного спектра вимірює зелений в діапазоні від 0,54 до 0,57 мкм – це показник фотосинтетичної активності рослинного покриву, найбільш часто використовуваний при оцінці вмісту вологи та концентрації азоту в листках рослин по мультиспектральним даними, у яких відсутній крайній червоний канал.
EVI2 – це вдосконалений вегетаційний індекс, побудований як поліпшення NDVI шляхом оптимізації сигналу рослинності в областях з високим індексом листкової поверхні (LAI).

Для зручності користувачів, в останньому релізі AgriChain Scout з’явилася можливість порівнювати різні показники в одному вікні.

001_ac_scout.jpg

Завдяки новому функціоналу на одному робочому столі користувач може порівняти одне або кілька полів з різними індексами. Для порівняння доступні знімки на різні дати, також до всіх зображень був доданий показник хмарності, це дозволить виключити з аналізу знімки, зроблені в хмарну погоду.

002_ac_scout.jpg

Робота з панорамними знімками

003_ac_scout.jpg

Робота з панорамними знімками
004_ac_scout.jpg

Також були додані інструменти по роботі зі знімками на веб-версії продукту:

  1. Поворот і масштабування фото для зручного перегляду;
  2. Додавання коментарів до знімка;
  3. Завантаження знімків з системи;
  4. Видалення знімків з системи, які з технічних причин поганої якості і тд.

005_ac_scout.jpg

Створюючи та слідуючи структурованій системі оглядів полів, агрокомпанії почнуть не тільки ефективно управляти агрономією на підприємствах, а й вивести бізнес на нові рівні якості продукції, як наслідок збільшити прибуток бізнесу.

Джерело: Новини агроринку

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversion now